צילום: ליאור מזרחי / פלאש 90

מחיר למשתכן לציבור החרדי: שרת השיכון ביקרה ברמת שלמה ואחיסמך

ברמת שלמה חנכו פרויקט ראשון של מחיר למשתכן לציבור החרדי, שרת השיכון העניקה את המפתחות למשפחות הזוכות. באחיסמך הודיע שרת השיכון הודיע כי עד לסוף בין הזמנים יקבל הפרוייקט טופס 4, וסיום הבעיות בפרויקט

שרת השיכון יפעת שאשא ביטון קיימה בסוף השבוע סיור בפרויקטים של מחיר למשתכן לציבור החרדי המאוכלסים בימים אילו בשכונת רמת שלמה בירושלים ובאחיסמך הסמוכה ללוד, לביקור צמרת משרד השיכון מנכ"ל המשרד מר בני דרייפוס ומנהלי האזורים הרלוונטיים לביקור, הביקור החל בשעות הבוקר בשכונת רמת שלמה בפרויקט מחיר למשתכן הראשון לציבור החרדי המתאכלס, שם התקיים טקס מסירת מפתחות לדיירים המתאכלסים בימים אלו בפרויקט.

עם הגיע הפמליה הנכבדה למקום קיבלו סקירה מקיפה מצמרת משרד השיכון על תהליכי הבניה בשכונה המותאמים במיוחד למען רווחת הציבור החרדי, כך למשל הודגם כי כבר כבסיס הדירה מגיעים עם מטבח על פי כללי ההלכה וכן מרפסות מותאמות לציבור החרדי, למרות שהפרוייקט הינו מחיר למשתכן חשוב היה כי צביון בנית השכונה תהיה בצורה המתאימה לציבור החרדי המקפיד על קלה כבחמורה.

אל המקום הגיעו משתכנים רבים ומנהלי הפרויקט ומנכ"ל המשרד הציג את התכניות העתידיות לבניית מחלף אשר יחבר את השכונה החדשה ישירות לכביש הראשי מבלי להכביד על התנועה בשכונת רמת שלמה הוותיקה.

לאחר מכן שרת השיכון העניקו הצהרה מיוחדת לכלי התקשורת אשר נכחו במקום, שרת השיכון הגב' יפעת שאשא ביטון סיכמה בדבריה את הביקור המרגש ואמרה כי יש לה זכות גדולה להיות בפרויקט של המחיר למשתכן לציבור החרדי, הגב' ביטון הודתה לשר כחלון שהרים את הדגל הזה, זכיתי לתת למשפחת גרליץ את המפתח היום ואני מברכת אתכם שיהיה לכם רק שמחה וברכה בבית, לדבריה הצטרף מנכ"ל המשרד מר בני דרייפוס אשר ההחל למשפחה את מירב ההצלחה.

לא בכל הפרויקטים זוכים המשתכנים כי צמרת משרד השיכון מגיעה למקום ביום האכלוס ובמיוחד השרה עצמה, אך מגלגלים את הזכות הזו לשרה, שיבח את השרה את מחוברת תמיד וקשובה לצורכי הציבור החרדי בכל עת. במקום הציגו את הזוכה החרדי משפחת גרליץ אשר קיבלו את המפתחות מידי שרת השיכון הגב' ביטון קודם לכן והיותה של משפחתם משפחה שורשית וותיקה בעיר ירושלים.

מתאכלסים באחיסמך

עם סיום הביקור בפרויקט החדש ברמת שלמה עשו פעמיהם חברי המשלחת הנכבדה אל שכונת אחיסמך הסמוכה לעיר לוד שם מתאכלסים בימים אילו מאות משפחות לקראת חודש אלול הקרוב ופתיחת שנת הלימודים, עם הגיע שרת השיכון לעיר קיימה ישיבת עבודה בלשכת ראש העיר מר יאיר ריביבו שם עמדו על הצרכים הכלליים של העיר המתפתחת באחרונה.

לאחר מכן התקיימה ישיבת עבודה מסודרת במשרדי ועד משתכני אחיסמך בנוחות שרת השיכון, צמרת משרד השיכון החברות הקבלניות המבצעות נציגי הקהילה והמשקעים, שם קיבלו סקירה מקיפה אחר סיום שלב א' של הפרויקט ואכלוסו בימים אילו לצד התחלת תנופת הבניה בשלב ב' של הפרויקט, בישיבה החשובה עבורו על כל הפרטים בכדי להשלים את האכלוס תוך שהנוכחים מציגים את הבעיות שנותרו לשרת השיכון הגב' יפעת שאשא ביטון ולראש העיר מר יאיר רביבו שהוא אף עתיד להיות תושב השכונה והאחרונים פותרים את הבעיות אחת אחת בכדי להשלים את האכלוס.

שרת השיכון הצהירה לשמחת הנוכחים במקום כי בטיפול מוקדם שנעשה בעיית החשמל שנוצרה במקום תיפתר בימים הקרובים וכי יינתן טופס ארבע לפרויקט עד לסוף בים הזמנים כך שדבר זה יעזור לתושבים החדשים לעבור את עיקר מקום מגוריהם עוד לפני תחילת שנת הלימודים הקרבה הבעל"ט, בשורה זו מהווה משב רוח רענן לאחר הבטחות רבות בנושא ציינו הגורמים במקום. שרת השיכון ציינה בדבריה, "הוריתי כעת כי יסתיימו כל העבודות כדי שיוכלו לקבל את טופס ארבע לשכונה עד לסוף החודש" אמרה שרת השיכון הגב' ביטון במפגש.

במהלך המפגש נדונו מספר נושאים נוספים כך למשל ראש העיר מר יאיר רביבו הדגיש את הצורך בהשקעת המדינה בפיתוח מוסדות החינוך בעיר דבר אשר הוא מעריך אותו בכשלושים עד ארבעים מליון שקלים נוספים הנצרכים להשלמת כלל השלבים של הפרויקט "חלק מהבעיה של מצוקת הדיור במגזר החרדי הוא היות וראשי הערים לא רוצים, כאן יש שרת שיכון שמאוד עוזרת לצד ראש עיר שרוצה לעזור ולא עושה חשבונות ולכן זה מצליח. רק ככה אפשר לעשות פרויקטים ולמנף אותם. אנחנו משקעים כאן בעיר הזו כדי למנף את כל האזור".

ראש העיר מר יאיר רביבו המתעד להיות אף תושב השכונה ציין כי השכונה היא תהיה מקור השראה ולא מתאפשר על שום דבר, יש גינות ופינות נוי איכותיות כמו בכל שכונה אחרת, לא ויתרנו וחייבנו חברת ניהול לכל הפרויקט כדי שהמבנים יישארו תקינים גם לאורך ימים ושנים, בסיום הישיבה אף עלו מספר פתרונות נוספים לפתרון מצוקת הדיור בתווך הארוך יותר דברים שאם יצאו לפעול עשויים לקרום עור וגידים כבר בקרוב ויביאו להקלה במצוקה הקיימת.

לאחר מכן יצאו חברי המשלחת הנכבדה לשטח לראות מקרוב את התקדמות הבניה לצד הבניינים המאוכלסים בימים אלו, שרת השיכון התפעלה מרמת גימור הדירות במקום כאשר הם בנויים לרווחת הציבור החרדי, מנכ"ל המשרד מר בני דרייפוס אמר כי כי התעוררות של המגזר החרדי התחום הדיור הוא מעורר השראה אלו דברים שלא רואים בציבורים אחרים ורואים כי מרבית הפרויקטים לציבור החרדים מוצלחים מאוד.

חברי המשלחת סיימו את ביקרם במקום כאשר הם פותרים את הבעיות שנותרו תוך כדי הסיור כאשר ראש העיר עצמו וצמרת משרד השיכון מתגייסים באופן אישי בכדי שיוכלו לקבל את הטפסים הרלוונטיים עד לסוף בין הזמנים.

2 תגובות

הלואי ואזכה במחיר למשתכן
זה האפשרות היחידה שלנו לקנות דירה במדינה הקשה הזו.
אחרת נשאר בשכירות כל חיינו.

אל תישכח כי ה.נותן לך כוח לעשות חייל הכול קצוב לאדם.גם בית פלוני לפלוני.תחתחזק אין עוד מילבדו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *