דיווח: גורמים מטעמה של יו"ר ימינה הציעו לראש הממשלה כי שרת המשפטים לשעבר תתמוך באופן מלא במהלך שימנע את העמדתו לדין. "היא שולטת במנדלבליט - אם היא לא תשלוט במשרד המשפטים ברור שביבי הולך לכלא". שקד: "אין להם קשר אליי"

שליחים מטעמה של איילת שקד הציעו לראש הממשלה בנימין נתניהו כי היא תשפיע על היועץ המשפטי לממשלה לטובתו, במסגרת הניסיון שלה לרכך את ההתנגדות להצטרפותה לרשימת הליכוד, כך מדווח הערב העיתונאי חיים לוינסון בעיתון 'הארץ'. הדיווח מתבסס על שיחות עם גורמים פוליטיים והתכתבויות והקלטות שמעלות כי השליחים אף הציעו תמיכה מלאה במהלך שיעניק לנתניהו חסינות וימנע את העמדתו לדין.

שקד פעלה במספר ערוצים של מגעים עם הליכוד בניסיון שראש הממשלה ישריין אותה ברשימה, והפעילה במערכה זו עיתונאים, פוליטיקאים ומקורבים, ושלחה שליחים לראש הממשלה, לרעייתו שרה ולבנו יאיר, בניסיון לשכנעם בדבר תרומתה הפוטנציאלית לליכוד ולמשפחה. גם שרים, חברי כנסת ועסקנים בליכוד הציעו עצמם כמתווכים וניסו לשכנע את ראש הממשלה לקחת את שקד.

על פי הדיווח הערב, אחד השליחים מטעמה של שקד אמר "היא ככה עם מנדלבליט", והחווה תנועה של חיבור הדוק עם אצבעותיו. "היא שולטת בו, היא יודעת להשפיע עליו. היא קרובה אליו. אם היא לא תשלוט במשרד המשפטים ברור שביבי הולך לכלא", הוסיף. שליח אחר הבטיח כי "רק היא יכולה להביא לביבי את החסינות. היא יודעת לצאת להסביר בתקשורת למה החסינות מוצדקת. יש לה אמינות, היא לא מירי רגב". נציג נוסף מטעמה הציע "נאמנות מוחלטת, היא תתמוך בראש הממשלה בכל דבר".

מטעמה של שקד נמסר: "למרות הניסיונות של גורמים פוליטיים לפגוע בימינה בראשות איילת שקד ע"י רכילות זולה ושקרית, אנחנו דבקים בכוונתנו להמליץ על בנימין נתניהו לראשות הממשלה. ימינה חזקה יותר מכל הניסיונות לפגוע בה, וחשוב שהיא תישאר כזו, כי רק ימינה גדולה תוכל להמשיך לחזק את נתניהו מול האתגרים שעוד עומדים בפנינו. אם הדברים שמצוטטים נאמרו ע"י אדם כזה או אחר, אין להם קשר לשקד ולא נאמרו בידיעתה. איילת שקד מעולם לא דיברה עם אביחי מנדבליט על תיקים פליליים כל שכן על תיקי נתניהו".

שקד הוסיפה הערב ואמרה כי, "יש כאן ניסיון נמוך ומכוער להכפיש אותי. אם הדברים שמצוטטים נאמרו ע"י אדם כזה או אחר, הם חמורים בהחלט, אך אין להם קשר אליי ולא נאמרו בידיעתי. מעולם לא דיברתי עם היועץ המשפטי לממשלה על תיקים פליליים, כל שכן על תיקי נתניהו. אני סומכת על הציבור שהוא יותר חכם מזה".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "ראש הממשלה נתניהו לא זקוק לאף פוליטיקאי כדי לטעון שהטענות האבסורדיות נגדו משוללות כל יסוד וחסרות כל תקדים".