במרבית בתי האב בישראל עם ילדים בגילאי לימודים ההוצאה הממוצעת על שירותי חינוך שאמורים להימצא בתוך תכנית הלימודים, עבור כל ילד, כגון טיולים, מסיבות, ספרים, ביטוח, תשלומי הורים, תכנית לימודים נוספת ועוד, היא כ 434 ₪ מדי חודש

סקר שביצעה עמותת חסדי נעמי במסגרת קמפיין גיוס ההמונים של העמותה, באמצעות מכון המחקר ZETATOOLS מעלה כי חילונים יוציאו יותר מדתיים לקראת שנת הלימודים: 1180 ₪ יוציא בממוצע החילוני, 1140 משפחה דתית ו901 ₪ חרדים.

במרבית בתי האב בישראל עם ילדים בגילאי לימודים ההוצאה הממוצעת על שירותי חינוך שאמורים להימצא בתוך תכנית הלימודים, עבור כל ילד, כגון טיולים, מסיבות, ספרים, ביטוח, תשלומי הורים, תכנית לימודים נוספת ועוד, היא כ 434 ₪ מדי חודש.

מדובר בעליה של 11% ביחס לשנת 2016 (390) ו5% ביחס ל2018 – כאמור, נראה שעם השנים קיימת מגמה של גדילה בהקשר להוצאות כספיות על שירותים שאמורים להימצא בתוך מערכת החינוך. ההורה החילוני יוציא 453 ₪ מדי חודש על הוצאות חינוך שנמצאות כבר בתוך תכנית הלימודים, לכל ילד – בעוד שההורה הדתי יוציא 425 ₪, ההורה החרדי יוציא הכי מעט – 362 ₪.

34% מכלל ההורים מדווחים על צמצום הוצאות ביחס לשנה שעברה בגלל סיבות כלכליות: 36% מההורים החילוניים לעומת 31% מהחרדים.

מעמותת חסדי נעמי נמסר שהעמותה פועלת במרץ בכדי לרכוש ילקוטים, כלי כתיבה, קלמרים ועוד – לילדים נזקקים "כדי שכל ילד ירגיש שווה בין שווים ולא יביט בקנאה וכאב לעבר חברו" נמסר מחסדי נעמי "אנו מבקשים מכל מי שיכול להיכנס לאתר האינטרנט "גיוסים לקהילה" ולתרום למבצע גיוס ההמונים למען ילדים נזקקים".