ברקע הדיווחים על מתיחויות והדלפות, גנץ מתחזק במנדט לעומת הסקר הקודם, כך עולה בסקר של וואלה NEWS לנתניהו עדיין אין 61 מנדטים בגוש הימין-חרדים. ימינה בראשות שקד שומרת אף היא על יציבות למרות הפרסומים בימים האחרונים

סקר מנדטים חדש של מכון "מדגם" בראשות מנו גבע עבור אתר וואלה NEWS מעלה כי מפלגת ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן מאבדת מנדט לעומת הסקר הקודם אז קיבלה מספר דו ספרתי של מנדטים.

עוד עולה מהסקר כי מפלגת כחול לבן שומרת על כוחה עם 30 מנדטים, ואף מתחזקת במנדט לעומת סקר קודם, אך עדיין רחוקה במנדט אחד מהליכוד שנשאר יציב בהובלה עם 31 מנדטים.

מפלגת ימינה הצליחה לעצור את הנפילה, וחוזרת למספר דו ספרתי של מנדטים – זאת למרות הסערה סביב ההצעות המדווחות של היו"ר איילת שקד לליכוד.

אם הבחירות היו מתקיימות היום, גוש הימין-חרדים היה עומד על 57 מנדטים: הליכוד עם 31, ימינה עם 11, יהדות התורה עם 8 וש"ס עם 7.

מהצד השני, גוש המרכז-שמאל-ערבים עומד על 54 מנדטים: כחול לבן עם 30, הרשימה המשותפת עם 11, המחנה הדמוקרטי עם 7 והעבודה-גשר עם 6. ברקע החתימה על הסכם העודפים עם כחול לבן, ישראל ביתנו נחלשת במנדט אחד ל-9, אך ממשיכה להיות לשון מאזניים שמונעת הקמת ממשלת ימין ודורשת להקים אחרי הבחירות ממשלת אחדות עם הליכוד וכחול לבן.

בסקר שנערך ביממה האחרונה, מפלגת זהות מקבלת 2.8% ועוצמה יהודית מקבלת 2%. המשמעות: מאות אלפי קולות של מצביעי ימין בסכנה.