אילוסטרציה. צילום: נתי שוחט/פלאש 90

בשורה לתושבי מודיעין עילית: אושרה הרחבת כביש 446 המוביל לעיר

לאחר שנים של סבל, מודיע היום שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' על הקדמת התוכנית לרחבת כביש הגישה לעיר (446) אשר סבל מבעיית פקקים קשה לאורך רוב שעות היום. ההרחבה החדשה תכלול שני נתיבי רכבים בכל כיוון וכן נתיב תחבורה ציבורית ונתיב אופניים

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

בשורה לתושבי מודיעין עילית: לאחר שנים של ציפייה אישר היום (רביעי) שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' להקדים את תוכנית הרחבת כביש 446, מצומת שילת למערב בנימין, זאת לאחר שהאזור ובמיוחד כביש זה סבל במשך שנים מבעיית פקקים קשה לאורך רוב שעות היום. בישיבת תכנון שנערכה בסמוך לכביש במתחם ישיבת 'מערבא', סוכם על כניסה לביצוע הכביש החל מתחילת 2020 מצומת שילת עד למודיעין עילית, ההרחבה החדשה תכלול שני נתיבי רכבים בכל כיוון וכן נתיב תחבורה ציבורית ונתיב אופניים.

כמו כן הורה שר התחבורה החדש על הקמת שני רמזורים בצמתים מרכזיים לאורך הכביש באופן מיידי, זאת על מנת להקל על מעבר הרכבים בעת העבודות וזרימת התנועה. הרמזורים החדשים יוקמו בכניסות למודיעין עילית ויישוב חשמונאים. בנוסף, אושר תכנון המשך לכביש ממודיעין עילית עד ליישוב ניל"י הסמוך כהמשך להרחבה של המקטע הראשון.

במפגש שנערך כאמור בסמוך לכביש המדובר השתתפו בין היתר ראש מועצת בנימין ישראל גנץ. סמנכ"ל משרד התחבורה קובי בליטשטיין, מנכ"ל חברת נתיבי ישראל ניסים פרץ, קצין מטה תחבורה במנהל האזרחי ישראל אפריאט וכן בכירים ביישובי מערב בנימין. כמו כן השתתפו אנשי צוות מקצועי ממשרד התחבורה ומחברת נתיבי ישראל.

שר התחבורה אמר בסוף המפגש: "כביש 446 הוא עורק תחבורה ראשי שכבר מזמן לא מתאים לנפח התחבורה של האוכלוסיה שברוך השם הולכת וגדלה, ועוד תלך ותגדל, באזור מערב בנימין". סמוטריץ' ציין כי "כבר בתחילת השנה הבאה נבצע אותו בעזרת השם לכל אורך המקטע שמצומת שילת עד מודיעין עילית ונמשיך בתכנון גם עד צומת נילי כדי להכין לביצוע בשלב הבא. זה אחד הכבישים שהביצוע שלו הוא מהמוצדקים ביותר ובעזרת השם נהפוך אותו לדו נתיבי דו מסלולי לכל אורכו בנוסף לנתיבי תחבורה ציבורית בשני הכיוונים. ניתן מענה לתקופת הביניים באמצעות רמזור צומת חשמונאים וצומת הכניסה למודיעין עילית כדי להקל על התושבים עד גמר הביצוע".

7 תגובות

בשורה טובה… אבל מתי הצפי? אני מקוה שלא בשנת 2040…

סוף סוף!!!!!! זה באמת סיוט לעבור שם

נראה כמה זמן זה יקח
וכמה קטסטרופות של פקקים זה יגרום במהלך העבודות
למה אי אפשר לפתוח את הכביש הישן מק"ס לכיוון המחסום

גם אם יפתחו מכיוון מתתיהו יעזור הרבה ואם הם לא מסכימים אז שסגרו להם את הגישה לקרית ספר ואז הם יפתחו מהר מאוד…

סוף סוף תודה לבצלאל סמוטריץ על שהשכיל להבין את מצוקתם של תושבי האזור רק ממשלת ימין תעזור לתושבי האזור חזקו ואמצו

הגיע הזמן באמת

ומה עם גוש עציון וביתר

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן