צילום: נתי שוחט / פלאש 90

פחות מחודש לבחירות: נחתמו הסכמי עודפים בימין ובשמאל

מפלגות הליכוד וימינה חתמו ביניהן על ההסכם, וכך גם העבודה-גשר שחתמה על ההסכם עם המחנה הדמוקרטי. ההסדר יאפשר להן לחבר את עודפי הקולות שיקבלו בבחירות. אמש, כחול לבן וישראל ביתנו חתמו על הסכם דומה

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

לאחר שאמש חתמו ישראל ביתנו וכחול לבן על הסכם עודפים, היום (רביעי) חתמו שאר המפלגות המרכזיות שלהם סיכוי לעבור את אחוז החסימה על הסכם זה, מפלגת הליכוד חתמה על הסכם עודפים עם מפלגתה של איילת שקד 'ימינה', ואילו העבודה תחלק את קולותיה עם המחנה הדמוקרטי. לרוב, מפלגות חותמות על הסכם עודפים עם מפלגה אחרת שיש קרבה אידיאולוגית ביניהן ושתיהן משתייכות לאותו גוש. הסכם זה יאפשר להן לחבר את עודפי הקולות שיקבלו בבחירות, וזאת כדי להימנע מבזבוז קולות.

כאמור, אמש נחתם הסכם עודפים בין מפלגת ישראל ביתנו למפלגת כחול לבן שבראשות בני גנץ. למעשה, החתימה של ליברמן עם כחול לבן מהווה איתות משמעותי לגבי כוונותיו של ליברמן ביום שאחרי הבחירות. ומייד לאחר חתימת ההסכם יצא הליכוד בקמפיין "כל קול לליברמן, קול לגנץ ולפיד".

ראש הממשלה נתניהו התייחס להסכם ואמר: "אני אומר את זה בצער אבל היום זה רשמי, ליברמן מעביר קולות של הימין לממשלת שמאל. הוא כבר אמר שהוא ימליץ על גנץ לראשות ממשלה, זה אומר גנץ ולפיד כי הם באים כראשי ממשלה ברוטציה, והיום הוא חתם על הסכם עודפים רשמי בינו לבין לפיד וגנץ. כלומר, מי שרוצה ממשלת שמאל בראשות לפיד וגנץ, יצביע ליברמן. מי שרוצה אותי בראש ממשלת ימין, יצביע מח"ל. רק ליכוד גדול בראשותי ימנע ממשלת שמאל".

מדוברות ישראל ביתנו נמסר בתגובה: "הסכם העודפים הוא עניין טכני בלבד. במערכת הבחירות הקודמת חתמנו עם הימין החדש שלא עברה את אחוז החסימה. ב-1999 חתמנו הסכם עודפים עם עמיר פרץ והרווחנו מנדט. מבחינה טכנית עכשיו לא נותרה שום אופציה אחרת, ואנחנו לא מוכנים להסתכן באובדן מנדט שניתן לקבל בזכות הסכם העודפים". במפלגתו של ליברמן הוסיפו: "כל אלו שהחליטו להיכנע לטרור מרצועת עזה ומשלמים דמי פרוטקשן לחמאס, ואלו ששותקים נוכח הביזיון והפגיעה האנושה בהרתעה הישראלית, אינם רשאים לדבר בשם הימין ואינם נמנים עם המחנה הלאומי בישראל".

ח״כ מיקי זוהר הגיב: "ישראל ביתנו וכחול לבן חתמו על הסכם עודפים, יש למישהו עוד שאלות או תהיות לגבי המטרה של ליברמן?‏ידעו כולם: כל ימני שיצביע לליברמן נותן את קולו לממשלת גנץ-לפיד. ‏ומי שרוצה את נתניהו והליכוד בהנהגת המדינה חייב להצביע מ.ח.ל. ‏אסור לנו לסכן את עתיד המדינה בהקמת ממשלת שמאל, בע״ה ננצח".

מהליכו נמסר בתגובה: "יצא המרצע מהשק. ליברמן חתם הסכם עודפים עם לפיד וגנץ, זאת אחרי שהצהיר בגלוי שיתמוך בגנץ ולפיד לראשות הממשלה. מי שרוצה את נתניהו כראש הממשלה חייב להצביע רק לליכוד".

3 תגובות

אני אומר לאכול שקשוקה

מה עם החרדים ועוצמה יהודית

אין על ש"ס

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן