השר דרעי החליט לממן מטעם משרדו חפ"ק מיוחד שיפעל בימי ראש השנה בעיירה אומן לטיפול בכל הבעיות הפרוצדורליות במקום. דרעי: "אני שמח על הקמת החפ"ק מטעם משרד הפנים לטובת הציבור הגדול הזה, ונעשה את כל הדרוש כדי לתת מענה מהיר ומקצועי"

שר הפנים אריה דרעי החליט היום (רביעי) לממן מטעם משרדו חפ"ק מיוחד בימי ראש השנה בעיירה אומן, לטיפול בכל הבעיות הפרוצדורליות במקום. לדברי השר: "הקיבוץ הקדוש באומן מרכז אליו מידי שנה עשרות אלפי ישראלים מידי שנה, הנוהגים להתפלל שם את תפילות ראש השנה. אני שמח על הקמת החפ"ק מטעם משרד הפנים לטובת הציבור הגדול הזה, ונעשה את כל הדרוש כדי לתת מענה מהיר ומקצועי לכל מה שיידרש".

יצוין, כי בכל שנה נפתח חפ"ק של משרד החוץ באומן לטיפול בבעיות איבוד דרכונים, פניות למשטרה המקומית ועוד. השנה, השר דרעי החליט כי החפ"ק יוקם במימון משרד הפנים, ויכלול שכירת מבנה סמוך לציון הק' וכן איוש קבוע של נציג משרד החוץ שיתן שירות מהיר ויעיל מתחילת החג ועד יומיים לאחר צאתו.

בנוסף, משרד הפנים ישגר נציג מטעמו למשלחת הכנה מיוחדת שתצא בעוד שבועיים לאומן, הכוללת נציגי משטרה וגורמי בטחון, וזאת כדי לעמוד מקרוב על צרכי המקום ולערוך את כל התיאומים מול השלטון המקומי.

אלקין חושף את הסיכומים על אומן: מגעים להשמיש שדה תעופה • צפו

לפני כחודש קיים השר דרעי ביקור מדיני באוקראינה, שם נפגש עם הנשיא היהודי שנבחר לאחרונה, ולדימיר זלנסקי. השניים סיכמו בפגישה משותפת על הקמת קבוצת עבודה שתקדם תשתיות בעיר אומן והרחבת המקום. בראש הצוות הישראלי יעמוד השר דרעי ובראש הצוות האוקראיני ימנה הנשיא שר בממשלת אוקראינה.

במהלך המפגש התייחס דרעי למתרחש בעיר אומן ואמר כי, "מניין התפילה הגדול בעולם בראש השנה מתקיים באומן. אני מבקש מכבוד הנשיא להכין תשתית גדולה במקום כדי שתוכלו לקלוט את כל עשרות אלפי האורחים". בתגובה הציע זלנסקי הציע להקים קבוצת עבודה שתדון כיצד לבנות תשתיות באומן ותכין תוכנית עבודה מסודרת. "אני רוצה להפוך את אומן לירושלים קטנה, גם בתשתיות ובפיתוח", אמר הנשיא היהודי.

ישראל ואוקראינה סיכמו: פרויקט משותף להקמת בית חולים באומן