אזעקת צבע אדום נשמעה בישוב בשער הנגב • מצה"ל נמסר: "לפני זמן קצר זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. כתוצאה מהשיגור הופעלה התרעה בשטח פתוח בלבד" • תושבים במקום דיווחו כי שמעו פיצוצים

אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (רביעי) בישוב שער הנגב. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. כתוצאה מהשיגור הופעלה התרעה בשטח פתוח בלבד. תושבים במקום דיווחו כי שמעו פיצוצים.

יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ הגיב לירי הערב ואמר: ‏"שוב צבע אדום, שוב ילדי הדרום במרחבים המוגנים. סינוואר קובע את סדר היום – ונתניהו איבד את הביטחון ומוחק את ההרתעה הישראלית. ב-17.9 ניתן לחמאס שתי אופציות: שקט מוחלט והשבת הבנים או שקט מוחלט והשבת הבנים באמצעות כוח צבאי".

בשבת האחרונה שוגרו שלוש רקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, שתיים יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל והשלישית פגעה בחצר בית בשדרות. נגרם נזק כתוצאה מהנפילה, ותושבת הבית כבת 30 ששהתה במרחב המוגן פונתה לבית החולים ברזילי לאחר שלקתה בחרדה. התרעות נשמעו בשדרות, בקיבוצים גבים, ניר עם, מכללת ספיר, ביישוב איבים ובחוות שקמים.

בתגובה לירי הרקטה, מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו שתי תשתיות טרור תת-קרקעיות של חמאס, בצפון ובמרכז הרצועה. על פי דיווחים בכלי תקשורת פלסטיניים, שוגרו שני טילים לעבר מוצב של הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, מזרחית לשכונת תופאח. עוד דווח, כי בוצעה תקיפה בשטח חקלאי במזרח הרצועה ומזרחית לעיר דיר אל-בלח.

גורמים ברצועת עזה אמרו לערוץ 13 כי חמאס מאפשר את הירי לעבר הדרום, כאיתות לכך שאינו מרוצה מיישום הבנות ההסדרה בין חמאס לישראל בתיווך מצרי. לפי הגורמים, ייתכנו עוד אירועי ירי לעבר הדרום, שארגון הטרור לא ייקח עליהם אחריות.

במקביל, גורמי ביטחון פלסטינים אמרו כי בחמאס עושים מאמץ גדול לדחוף לעוד פיגועים בשטחים כפי שראינו בימים האחרונים. הגורמים מעריכים שישנן שתי התארגנויות של מזוהי חמאס, אחת באזור רמאללה רבתי ואחת באזור חברון, שמנסות להתארגן ולהוציא פיגוע בימים הקרובים בגדה המערבית.