יו"ר סיעת ישראל ביתנו משתלח בציבור החרדי ומנסה לצייר אותו כ'גנבי קולות'. פורר פנה ליו"ר ועדת הבחירות בדרישה להציב מצלמות בקלפיות בשכונות החרדיות. לדבריו: "החשש מזיופים אמיתי". וכי יש "שמועות על כך שאפילו המתים באים להצביע"

משא ההסתה של ישראל ביתנו נגד המגזר החרדי נמשך: יו"ר הסיעה, ח"כ עודד פורר, דורש הערב (רביעי) מיו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר להציב מצלמות בקלפיות בשכונות החרדיות. לדבריו: "החשש מזיופים בקלפיות במגזר החרדי הוא אמיתי". פורר מתרץ את את רצונו לצייר את הציבור החרדי כ'גנבי קולות' בכך שאחוזי ההצבעה בריכוזים החרדים חריגים לדבריו, אולם הח"כ המסית מתעלם מהציות שהתברך בו הציבור החרדי לגדולי ישראל. פורר אף טען כי יש "שמועות על כך שאפילו המתים באים להצביע". עוד טען הח"כ כי במפלגתו "הולכים לתת 'צו 8' למתנדבים ולקרוא להם לסייע לנו כמשקיפים בקלפיות הללו."

חברי הכנסת במפלגות החרדיות החליטו שלא להגיב להסתה מבית ישראל ביתנו במערכת הבחירות הנוכחית זאת כדי לא לשחק לידי המפלגה שחרטה על דגלה את המאבק בציבור החרדי ובקודשי ישראל. אולם הערב הגיב חה"כ משה גפני בראיון לרדיו 'קול חי' ואמר: "רשמית לא נתייחס לליברמן אבל מיום ליום אני אומר שההסתה שהוא עושה היא מהגרועות שראינו גם בימי שינוי".

ימליצו על גנץ? ישראל ביתנו וכחול לבן חתמו על הסכם עודפים

יחסו של ליברמן לחרדים לא היה כך תמיד, אמש נחשף כי יו"ר ישראל ביתנו נפגש בשנת 2013 עם מרן הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך זצוק"ל, בניסיון לקבל תמיכתו במשה ליאון שהתמודד אז לראשות העיר ירושלים בפעם הראשונה. הגר"ש אויערבך הריץ אז את חיים אפשטיין, כשליברמן ניסה לשכנע את אנשי הרב להסיר את מועמדתו בכדי לאפשר לליאון לנצח.

סקר מנדטים: מפלגת 'ישראל ביתנו' נחלשת לתשעה מנדטים

את המפגש ארגן על ידי אולג מליס, איל הון שמקורב לליברמן וגם תורם במקביל למוסדות בנשיאות של מרן הגר"ש זצוק"ל, בניסיון להעביר את תמיכת הרב לליאון. בתיעוד שנחשף ב'חדשות 12' מהמפגש החשאי, מדבר ליברמן עם הגר"ש זצוק"ל על שיתוף פעולה ומתבטא נגד קהילות התועבה.

על פי התיעוד שחשף העיתונאי עמית סגל, בנוסף לפגישה של ליברמן עם מרן זצ"ל, הוא נפגש גם עם מקורבו הרב יוסף פטרוב, במהלכה עלה גם נושא הגיוס. "אנחנו רוצים התחייבות שליברמן יגיד 'אני לא ארשה שרק בחורי ישיבה יצטרכו להתגייס לצבא. אני לא אתן לזה לקרות בלי לכלול את הערבים'", אמר פטרוב לליברמן, ורגע לפני שליברמן משיב על הבקשה, יועצו אבו חצירא שהשתתף בפגישה מורה לעצור את התיעוד. בכיר המעורה בפרטים טען שליברמן הבטיח לסכל את חוק הגיוס, מנגד בישראל ביתנו טוענים שהוא סירב לכך ולכן לא קיבל בסופו של דבר את תמיכת ליאון.

מיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נמסר בתגובה: "אני יכול להבין את הלחץ של החרדים. חוק הגיוס יעבור ככתבו וכלשונו. לביבי הייתי ממליץ להתרכז במודיעין על החמאס וחיזבאללה במקום בחומרי ארכיון. כל השאר זאת רכילות זולה שנשלפה מן הבוידם ומי שמפיץ אותה מבין שאין ביכולתו לעצור ממשלה לאומית ליברלית רחבה ללא חרדים וללא משיחיים".