הסערות סביבו לא פוסקות: בימים האחרונים הוגברה האבטחה לראש עיריית טבריה רון קובי בעקבות שורה של עימותים בינו לבין הציבור החרדי. בעבר התברר כי מודעה "מסיתה" נגד קובי שכביכול התפרסמה על ידי מתנגדיו, הוכנה ופורסמה ע"י מקורביו

האבטחה סביב ראש עיריית טבריה רון קובי הוגברה בעקבות שורה של עימותים בינו לבין הציבור החרדי בימים האחרונים. קובי מאובטח בדרגה שש מאז שנבחר לתפקיד, ומאז נעצרו למעלה מעשרה חשודים שונים באיומים על חייו. כך על פי פרסום בערוץ 13.

בעבר, מקורבו של ראש העיר רון קובי יוסי אלימלך, העביר בקבוצת ווטסאפ שבה חברים יותר מ־100 מתושבי טבריה, צילום של מודעה חשודה. המודעה העתיקה את הכותרת הראשית שנכתבה למחרת רצח רה"מ יצחק רבין ז"ל ב"ידיעות אחרונות", אך החליפה את שמו של רבין בשמו ובתמונתו של קובי. "רון קובי נרצח, ישראל כואבת ובוכה. הרוצח: אייטוללה", נכתב. "ההסתה הפרועה לא נפסקת!" כתב אלימלך בקבוצה, והרוחות סערו. המודעה הוצגה כחלק ממכלול דברי הסתה לכאורה, שמופצים בתקופה האחרונה נגד ראש העיר.

רבים בקבוצה הביעו זעזוע עמוק, ומבין התגובות שאל אחד מחברי קבוצת הווטסאפ: "היכן המשטרה בסיפור?". בהמשך שאל חבר המועצה מהאופוזיציה רפאל טרבלסי: "הוגשה תלונה למשטרה? במידה ולא הוגשה תלונה במשטרה אני אעלה להגיש תלונה על זה בכדי לגלות באמת מי עומד מאחורי מודעה זאת ולטפל בעניין חוקית".

אלימלך השיב כי הוא יטפל בנושא, אולם למחרת הגיש טרבלסי תלונה במשטרה ואמר: "טרבלסי הקדים אותי, אז לא היה לי מה להגיש תלונה".

למחרת זומן אלימלך לתשאול במשטרה, שם הסביר כי הוא זה שהעלה את הפוסט בווטסאפ, וטען כי הוא קיבל אותה בהודעה פרטית ממנהל דף פייסבוק אנטי חרדי, בו רבים תומכים בקובי ובצעדיו בצורה נלהבת.

עוד אמר כי בשל הזעזוע שחש, שיתף את התמונה בקבוצת הווטסאפ שלו כי חשב שמדובר בהסתה נגד קובי, אולם רק בדיעבד הבין כי ייתכן ומדובר דווקא במודעת תמיכה בקובי, המבקשת להתריע מפני אסון במידה ולא ישמרו עליו בצורה המיטבית ביותר. בקבוצת הפייסבוק, הסביר, נוהגים לכנות את החרדים "אייטוללות" ובמודעת ההסתה נכתב: "הרוצח: אייטולה".