בעקבות פעילות איראנית: ישראל מתכננת לתקוף מתקנים בתימן?

העיתון "אל-ג'רידה" דיווח כי אמ"ן גילה באזור ניסיונות להעברת אמצעי לחימה רבים של טהראן, המיועדים לפעילות טרור שמטרתה להקל את הלחץ המופעל על המשטר במצרי הורמוז - ולפגוע באינטרס ישראל. אמש הופל מל"ט אמריקני בתימן

העיתון "אל-ג'רידה", הרואה אור בכווית, דיווח היום (חמישי) מפי מקור יודע דבר כי ישראל מתכננת לתקוף מתקנים רגישים השייכים למורדים החות'ים בתימן ולחיזבאללה, הנמצאים סמוך למצרי באב אל-מנדב האסטרטגיים, המקשרים בין הים האדום ומפרץ עדן, ונמצאים בין תימן לסומליה.

על פי המקור, המוסד ואמ"ן ניטרו לאחרונה ניסיונות להעברת נשק, חלקי טילים, משגרים, סירות ומלט"ים, המגיעים כולם מאיראן, במטרה לבצע פעולות חבלה נגד התנועה הימית מהים האדום והלאה, אל מול חופי תימן המשקיפים על מיצרי באב אל-מנדב.

תימן ממוקמת בקצה הדרומי של חצי האי ערב. האזור הוכה קשות לאחר שכוחות הממשלה בהובלת הנשיא עאבד ראבו מנסור חאדי והמורדים החות'ים נכלאו בתוך קונפליקט חמוש במשך כמה שנים.

הקואליציה בהנהגת סעודיה הובילה תקיפות אוויריות נגד החות'ים, לבקשתו של חאד, מאז מרץ 2015. מל"טים אמריקניים מיועדים לרוב לאיתור טרוריסטים חשודים בשטחי המדינה.

נציין כי כוח הגנה אווירי של תימן הפיל אמש (רביעי) מל"ט אמריקני מעל מחוז דמאר שבמערב תימן. לפי מקורות, המקרה אירע בשטחי בירת תימן צנעא, הנשלטת על ידי החות'ים.

בעקבות הדיווח אמר דובר החות'ים לכלי תקשורת שהטיל שיירט את המל"ט היה טיל משודרג ומודרני, אשר יוצג בקרוב בכנס עיתונות. בנוסף הזהיר הדובר את הקואליציה הערבית בהובלת סעודיה שעליהם "לחשוב אלף פעמים לפני פלישה לשטח האווירי של תימן".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן