תגובות קשות במערכת הפוליטית בעקבות הפיגוע הקשה הבוקר במעיין עין בובין סמוך ליישוב דולב שבבנימין. סמוטריץ' קרא להחזיר את המחסומים ביהודה ושומרון. ליברמן: ״הפיגוע בבנימין הוא סטירת לחי מצלצלת לממשלת הכניעה של נתניהו"

תגובות קשות במערכת הפוליטית בעקבות הפיגוע הקשה הבוקר (שישי) במעיין עין בובין סמוך ליישוב דולב שבבנימין, בפיגוע נפצעו קשה שלושה בני משפחה שטיילו במעיין. השלושה – בת 18, בן 21 וגבר בן 46, נפצעו ממטען שהושלך מרכב פלסטיני חולף.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו: "אני שולח תנחומים עמוקים בשמי ובשם אזרחי ישראל למשפחתה של הנערה רינה שנרב ז"ל שנרצחה בפיגוע הטרור הקשה הבוקר והחלמה מהירה לפצועים – אביה הרב איתן ובנו דביר. נמשיך לחזק את ההתיישבות. נעמיק שורש ונכה באויבינו. זרועות הביטחון בעיצומו של מרדף אחר המחבלים בני העוולה. אנחנו נשיג אותם. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מבקשי נפשנו ותבוא איתם חשבון".

ממפלגת ימינה מסרו בתגובה לפיגוע הבוקר: "דם יהודי הפך להפקר. מדיניות ההכלה של פיגועי הרצח חייבת להיפסק. בין אם זה בעוטף עזה או ביהודה ושומרון – המחבלים לא נחים וישראל מכילה". עוד נכתב בהודעת המפלגה: "את המציאות הבלתי נסבלת הזו חייבים לעצור: בהחזרת החיסולים, בהצבת מחסומים, בהריסת בתי מחבלים ובהחלת ריבונות ישראלית. עוד היום".

יו״ר ש״ס אריה דרעי: "מתפלל להחלמת הפצועים בפיגוע הנורא הבוקר, סמוך ליישוב דולב בבנימין. הפיגוע הנפשע מחייב תגובה קשה. משוכנע כי כוחות הביטחון שלנו יגיעו למבצעי הפיגוע. הם ינסו לפגוע בנו ואנו נבנה, נפתח ונחזק את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרו".ן

שר התחבורה וחבר הקבינט ח"כ בצלאל סמוטריץ' פרסם הודעה לאחר הפיגוע בה נכתב: "בזמן שאנחנו עסוקים באירן ובגבול עזה יהודים יקרים נפגעים שבוע שבוע ביהודה ושומרון". לדבריו: "זה חייב להפסק. אדוני ראש הממשלה הגיע הזמן לגבות מחיר. המחבלים מקבלים גיבוי מהרשות הפלסטינית, נתפסים כגיבורים בציבור שלהם ונכנסים לכלא בתנאים טובים. את הרשות הפלסטינית המסיתה לטרור צריך לפרק, את התקווה שלהם צריך לגדוע, ולחזור לקחת אחריות ולהחיל ריבונות בכל שטחי יהודה ושומרון.
צריך לאמץ את המלצות הוועדה שהקים השר ארדן ולהרע את תנאי המחבלים בכלא".

סמוטריץ' קרא להחזיר את המחסומים ביהודה ושומרון: "יש להחזיר את המחסומים ביהודה ושומרון באופן מידי. איכות החיים של הערבים לא שווה נרצח אחד שלנו. קול דמי אחינו, אחיותינו, ילדינו והורינו זועקים מן האדמה וזה לא יכול להימשך!", לשון התגובה.

חה״כ רא״ל (מיל׳) גבי אשכנזי (כחול לבן) מסר: "הפיגוע בסמוך לדולב הוא אירוע קשה. אני מאחל החלמה מהירה לפצועים ומתפלל לשלומם. אני בטוח שצה״ל והשב״כ ישימו את ידיהם על המחבלים הנתעבים וימצו איתם את הדין".

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, הגיב לפיגוע: "הפיגוע בבנימין הוא סטירת לחי מצלצלת לממשלת הכניעה של נתניהו, שבוחרת להפקיר את ביטחון אזרחי מדינת ישראל לטובת תשלומי שוחד לחמאס ולרשות הפלסטינית כדי לקנות שקט עד הבחירות. ממשלה שמפסיקה את שיפוץ כביש הדמים בעוטף עזה בטענה שנגמר הכסף, ומנגד מתחננת לאבו מאזן שיסכים לקבל 2 מיליארד ש"ח, לא ראויה לאמון הציבור. בשעה קשה זו לבי עם הפצועים ובני משפחותיהם ואני מחזק את ידי צה"ל וכוחות הביטחון הנמצאים במצוד אחר המחבלים".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הגיע למקום הפיגוע יחד עם צוותים מקצועיים של המועצה, ואמר בתגובה: "לא נאפשר לארגוני הטרור להדיר את רגלינו מלטייל במרחבי הטבע, הנוף והמעיינות של ארצנו". הוא הוסיף: "הגיע הזמן שגם ממשלת ישראל תתעורר, תיזום ולא רק תיגרר, ותשדר מסר של תקיפות, עוצמה וביטחון, כדי שאותם מפגעים יידעו שלא ניתן יותר לתקוף בנקל מטיילים שבאו לנפוש במעיינות. אני מצפה מראש הממשלה להבטיח את שלומם ובטחונם של תושבי יהודה ושומרון ולהפסיק להבטיח להחיל את הריבונות אלא גם לממש זאת".


ראש מועצת בנימין ישראל גנץ

דגן בעקבות הפיגוע: "למרות דרישותינו לא הוחזרו המחסומים וזו התוצאה. אנחנו ממשיכים לשלם בחיינו על איכות החיים של האוייב"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "רק לפני שבועיים בעקבות הרצח המזעזע של דביר שורק הי"ד קראנו להחזיר את המחסומים. היום שוב פיגוע מזעזע במעיין דני והמחבלים שוב בורחים. ב2015 בדיוק באותו המקום נרצח דני גונן הי"ד, על שמו נקרא המעיין וגם שם המחבלים ברחו, אם היו מחסומים בדרך לדולב, או בכל דרך אחרת ביו"ש הייתה מתקיימת הרתעה, אף מחבל ארור לא היה מעז לנוע עם מטען עם נשק או עם כל כלי הרג אחר. שוב אנחנו משלמים על איכות החיים של האוייב בחיינו. הדרישה החוזרת ונשנית להחזרת המחסומים נופלת על אזניים אטומות ושוב משפחה משלמת על האטימות הזו. אני קורא למערכת הבטחון, לראש הממשלה, גם בתקופת בחירות, לתקן את העוול. להחזיר את המחסומים. להחזיר לנו את הזכות לחיים".

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי אמר: "ההחמרה במצב הביטחוני מחייבת תגובה הולמת, רצף האירועים מצביע על מגמה וגרירת רגליים אינה פתרון. גירוש משפחות הרוצחים לצד החלת ריבונות בשטחי c אלו צעדים ראשונים ומתחייבים. הטרור שואב עידוד מהצלחות ומי שלא יעצור פיגועים בעזה וביהודה ושומרון שלא יופתע מאירועים במרכזי הערים. הטרור לא ירתיע אותנו אנו נמשיך לטייל בכל מקום- בירושלים, בדולב, בנחל עוז, בגולן ובתל אביב כי המוטבציה לרצוח יהודים אינה צריכה סיבה. ליבנו ותפילותינו לשלומם של הפצועים".