צילום: פלאש 90

רינה שנרצחה בפיגוע מובאת למנוחות: "זו מלחמה של אור בחושך"

בבית העלמין בלוד נערכת הלווייתה של רינה שנרב שנרצחה בפיצוץ מטען חבלה במהלך טיול עם אביה ואחיה במעין בבנימין. "כולה אהבה ונתינה", ספד לה בן דודה. האב ובנו עדיין מאושפזים בבית החולים. "רינה היא הרוגת מלכות", אמר אביה לנתניהו

בבית העלמין החדש בלוד מובאת אחר הצהריים (שישי) למנוחות רינה שנרב, בת 17 שהתגוררה בעיר ונרצחה הבוקר בפיצוץ מטען מאולתר – בעת שטיילה יחד עם אביה ואחיה באזור בנימין. כוחות הביטחון ממשיכים במקביל במצוד נרחב אחר המחבל או המחבלים, שלפי הערכה הטמינו את המטען במסלול שבו עשו את דרכם בני המשפחה אל מעיין דני שליד היישוב דולב.

אלי וייסברג דודה של הנרצחת, סיפר בהלוויה על המסר שקיבל מהאב איתן: "אני רוצה להעביר לכם מסר אחד שקיבלנו כולנו מאיתן, אב המשפחה, שנמצא עכשיו בבית החולים – הוא ביקש מאתנו בהלוויה ואחריה לעסוק רק בכוחות שיש בנו, באהבה שיש בנו, בעם הנפלא שלנו ובארץ הטובה שזכינו לחזור אליה", אמר וייסברג. "לא לעסוק בחולשה, כעס או ריב. שנהיה ראויים לקורבן שהקרבנו היום. את המסר הזה אנחנו שומעים שוב ושוב – תוודאו שבלוויה הזאת ישמעו רק דברים טובים. רינה משאירה לנו הרבה מעשים טובים שהיא התחילה ואנחנו נצטרך להמשיך".

בן דודה של רינה, נדב שנרב ספד: "רינה הייתה בחורה, שכולה מלאה בנתינה אמיתית וכנה לכל הסובבים אותה. זו משפחה שהיא כולה של עשיה. הרב איתן עוסק בקרוב לבבות, ואיש שכולו חסד, וגם רינה הייתה אדם של טוב לכולם. מתנדבת, העניקה אהבה שופעת לעולם ולכל מי שסובב אותה. היא חגגה יום הולדת לפני כמה ימים, ולא הספקנו להיפרד ממנה".

"רינה היא הרוגת מלכות"

ראש הממשלה נתניהו שוחח עם האב, הרב איתן שנרב שנפצע גם הוא בפיגוע, ואמר לו: "אני מאחל לך שתמצא את כוחות הנפש להמשיך לחיות כפי עשית כל השנים האלה". האב השיב לנתניהו: "המסר שלי זה רק עוד חיזוק של תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל. רינה מבחינתי היא הרוגת מלכות של עם ישראל ובעזרת ה' רק נצא מזה יותר חזקים".

שמוליק שנהב, דודה של רינה ז"ל, אמר בפתח בית החולים בן עדיין מאושפזים אביה ואחיה: "היא נרצחה על קידוש השם. התבקשתי על ידי האבא והאח ששוכבים פצועים לבוא ולומר שהאירוע הזה מחזק אותנו, נתחזק באחיזתנו בתורת ישראל ובארץ ישראל – אנחנו וכל יתר ילדי המשפחה. אלה אנשים שכל כולם אהבת ישראל שהעם כולו יכול להתגאות בהם".

"הם הגיעו לאזור בנימין, התקשרו אל המוקד ואמרנו אנחנו מגיעים אל המעיין. אמרו להם שיש אבטחה ולכן הם ירדו להתרחץ", סיפר שמוליק על שאירע הבוקר, "כנראה שראה אותם מישהו הגיעו ברכב וזרקו מטען, אינני יודע במדויק, וקרה מה שקרה. איתן ניסה בהיותו חובש להנשים ולעזור לרינה, אבל זה קצת היה מאוחר מדי, הוא ניסה לעזור לדביר, ודביר כל הזמן אמר 'אבא, אנחנו חזקים'. איתן הוריד את הציצית מעליו ועשה חוסם עורקים לדביר כדי לעצור את הרסיסים שהיו לדביר ביד".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *