הח"כ מכחול לבן נתפס בהתבטאות שנויה במחלוקת כשדימה את המאבק בין גוש הימין - חרדים למרכז - שמאל "שחור מול לבן" • בש"ס יצאו בקמפיין מחאה ברשת עם הכיתוב "גם אני שחור/ה" • הליכוד בתגובה: "חייבים לנצח את התנשאות השמאל"

ח"כ רם בן ברק, מס' 26 ברשימת כחול לבן לכנסת, דיבר אתמול באירוע שבתרבות בשוהם וסיפק התבטאות בעייתית ביותר, כאשר השתמש בדימוי "שחורים מול לבנים" כשדיבר על השוני בין גוש הימין – חרדים למרכז – שמאל.

"אתה רוצה לקרוא לזה ימין ושמאל? תקרא לזה ימין ושמאל. אתה רוצה לקרוא לזה שחור ולבן? תקרא לזה שחור ולבן. הם שחורים, אנחנו לבנים", אמר חבר הכנסת מכחול לבן. בן ברק ניסה להסביר לאחר מכן את התבטאותו ואמר כי התכוון ל"חושך ואור, שחור ולבן, ליברלי ופשיסטי", בבואו להשוות את מפלגתו עם מפלגת הליכוד.

בליכוד הגיבו לדבריו של ח"כ בן ברק ואמרו: "עוד התבטאות אומללה של אנשי מפלגת לפיד-גנץ נגד מצביעי הליכוד. אחרי שקראו לנו מנשקי קמעות ומזוזות, אחרי שקראו לנו בבונים, עכשיו ח"כ רם בן ברק מכנה את מצביעי הליכוד "שחורים". עוד הוסיפו בליכוד: "התשובה שלנו תגיע בקלפי – הליכוד חייב לנצח את ההתנשאות של השמאל".

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר בתגובה: "הגזענות עדיין כאן, חיה ובועטת, לצערנו. ח״כ רם בן ברק תתבייש! לכנות אנשים שחורים, כי הם בוחרים להצביע למפלגה שאינה נראית לך? פעם בבונים, פעם מנשקי קמעות וכעת שחורים. ראשי כחול לבן, תתנערו מהאמירה הגזענית והחמורה של חבר רשימתכם".

בש"ס אף יצאו בקמפיין מחאה ברשת בעקבות אמירתו של ח"כ רם בן ברק, והודיעו לאלפי הפעילים של המפלגה, לשנות את תמונת הפרופיל שלהם ברשתות, לתמונה עם הכיתוב גם אני שחור/ה. כך עשה גם יו"ר התנועה השר אריה דרעי כשהחליף את תמונת הפרופיל שלו בטוויטר ואת תמונת העמוד בפייסבוק ל'גם אני שחור'.תמונות: דוברות ש"ס

כזכור, בבחירות 2015 בעצרת שארגן השמאל נאם האמן יאיר גרבוז וסיפק התבטאות שעוררה סערה מצד מצביעי הליכוד ויש הטוענים שאף הכריעה את מערכת הבחירות באותה השנה לטובת המפלגה, כאשר כינה את מצביעי הליכוד כ"מנשקי קמעות, עובדי אלילים ומשתחווי קברים".