דרמה בחיפה: בית המשפט הורה לבטל את הזיץ עם גדולי הזמר החסידי

אחרי דיון ארוך, בית המשפט המחוזי בחיפה הורה שלא לקיים את הזיץ שתוכנן להתקיים מחר בעיר, בהשתתפות גדולי הזמר החסידי • מרדכי בן דוד: ״האירוע יתקיים בהפרדה מלאה ללא תמיכת העירייה״

יממה קודם ה'זיץ' שתוכנן להתקיים בעיר חיפה, בהשתתפות הזמרים מרדכי בן דוד ומוטי שטיינמץ, בית המשפט המחוזי בחיפה הורה לבטל את האירוע המתוכנן, זאת לאחר עתירה שהגישה שדולת הנשים בטענה כי האירוע מיועד לגברים בלבד, אך על אף זאת מארגני האירוע מתכוונים לערוך את האירוע בכל מקרה ללא חסות העירייה, גם במחיר של הפסד כספי.

בהחלטתו כתב השופט אברהם אליקים, כי "אין בפסק דין זה להביע עמדה לגבי אופן התמיכה באירוע זה או אחר. אין כל מניעה לתמוך גם באירועים לציבור החרדי ומוטב כי עיריית חיפה תלמד את הנחיות היועמ"ש ותפעל בהתאם".

כזכור, לאחר שאירוע דומה בעפולה נערך לפני כשבוע וחצי בהפרדה, למורת רוחם של שדולת הנשים שניסו למנוע את קיומו באמצעים משפטיים, עתרו חברות השדולה לבית המשפט, על מנת למנוע את קיום המופע בחיפה שיועד לגברים בלבד.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פרסם ביום חמישי האחרון חוות דעת חדשה ולפיה ניתן יהיה לקיים אירועים בהפרדה מגדרית, אך בהגבלות. בהודעה מטעמו נמסר, כי בעקבות ההליכים המשפטיים שהתקיימו סביב אירוע התרבות בפארק העירוני בעפולה שנערך בהפרדה מגדרית, ולאור אירועים נוספים מעין אלה המתוכננים במקומות שונים, ניתן יהיה לקיים אירועי בידור ופנאי בהפרדה – בתנאים מסוימים.

על אף זאת, בתוך פחות מיממה הבהיר מנדלבליט את דבריו וביום שישי אמר כי לא יהיה ניתן לבצע הפרדה במופע של מרדכי בן דוד ומוטי שטיינמץ בחיפה. במכתב לבית המשפט המחוזי בחיפה, לקראת הדיון שנערך היום, בעתירת שדולת הנשים על ההפרדה הצפויה כתב מנדלבליט, כי במקרה הנוכחי, שבו מדובר על הופעה לגברים בלבד הנערכת ע״י הרשות המקומית ובכספי הציבור, נדרש בהתאם לאמות המידה כי תינתן הצדקה ברורה המתבססת על הבחנה רלוונטית עקב אופי האירוע. עם זאת, במקרה זה לא הציגה העירייה כל הצדקה של ממש לכך.

נציין, כי במהלך הדיון שנערך היום בבית המשפט ואף בפסק הדין שניתן, טען השופט, כי “העובדה שמקוימים מאות אירועים אחרים, אינה מצדיקה קיום אירוע אחד ובו פגיעה בנשים". נוכח טיעון זה חשפנו כאן בJDN כי בשנה האחרונה התקיימו בעיר חיפה לא פחות מ-12 ערבי תרבות המיועדים לנשים בלבד, בחסות העירייה, כך שפסיקת בית המשפט היום תהווה תקדים לפיו גם אירועים אלו יהיו בלתי חוקיים.

ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה הגיב להחלטה ובהודעה מטעמו נאמר: "הציבור החרדי נרדף על ידי מפלגות וארגונים שונים. בית המשפט היום נותן את הלגיטימציה לארגוני שנאה אלו, הצביעות זועקת לשמים כאשר אומרים חייה ותן לחיות אך בהתנשאות ורודנות מתערבים פעם אחר פעם בנעשה בציבור החרדי עד אשר לא מאפשרים לציבור החרדי לחיות באורח חייו ואמונתו. דברים אלו לא ישבור את רוחנו ולא ישנה את השקפתנו והליכותינו. אנחנו לא נשיר את השירים שלנו במחתרת".

חבר הכנסת ינון אזולאי מש"ס הגיב להחלטה ואמר: "הפסיקה לפסול את האירוע זו התערבות בוטה באורח החיים של המגזר הדתי חרדי – צר לי שביהמ"ש שוב מונע מציבורים שלמים לקיים את אורח חייו כאמונתו במדינה היהודית".

חבר הכנסת ישראל אייכלר מיהדות התורה אמר בראיון ל'קול חי', כי "השופטים מהצפון יגיעו גם לירושלים. אם נהיה חלשים, כשתרצה לעשות ברית לבן שלך, בית המשפט לא יאפשר לך לעשות את האירוע בנפרד".

תנועת ש"ס בתגובה לביטול האירוע בחיפה: "תנועת ש”ס מצרה על החלטת בית המשפט בחיפה לבטל את האירוע המוסיקאלי לבני הישיבות. ההחלטה הדורסנית מונעת מציבור גדול במדינה לחיות על פי אמונתו ואורחות חייו. נמשיך להיאבק כדי שכל הציבורים במדינת ישראל יזכו לשוויון זכויות ולשירותים המגיעים להם בזכות ולא בחסד".

מפיק האירוע שהתבטל, שלום וגשל, אמר בראיון ל'קול ברמה', כי "מי שהיה היום בבית משפט ראה אג'נדה אחת של השופט, וזה לא לקיים את האירוע, בכל דרך. קיבלנו החלטה ביחד עם מרדכי בן דוד, נעשה את האירוע בכל מחיר גם אם נפסיד כסף. האירוע יהיה אירוע פרטי, ללא תמיכת העירייה". נציין, כי הזמר מרדכי בן דוד מקפיד במשך קרוב ל-20 שנה שלא להופיע באירועים מעורבים ואף סירב להופיע באירוע זמר בארה״ב תמורת 100 אלף דולר, עקב כך שהאירוע לא התקיים בהפרדה.

גם בארגון בצלמו הגיבו להחלטה ובהודעה שפורסמה מטעמם נאמר: "התסריט שחוזר על עצמו. שוב בית המשפט מביע אטימות לצרכיו של הציבור החרדי ואינו מקבל את ההבנה כי זו דרכם של המגזר החרדי כמו של הערבים ושאר מגזרים אחרים שבית המשפט לרוב, נוטה לקבל את מנהגיהם. תפקיד בית המשפט היינו להגן על זכויות המיעוטים. בפועל בית המשפט כאן נוקט שוב ושוב התנהגות שפוגעת במגזר החרדי ואורחות חייו ומנסה לחנכו. מצער מאוד שהמערכת המשפטית המכילה אירועי תמיכה במחבלים וטרור לא מסוגלת להכיל אירועי חרדים".

17 תגובות

אני באמת מפחד שחרדים כבר לא יוכלו לחיות במדינה הזו

הצילו!! הפרדה מגדרית!!!

למה נשים יוצאות לפנסיה בגיל צעיר יותר מהגברים????
שדולת הנשים אייכם???

שופטי ביהמ"ש "הנאורים" מטומטמים, שקרנים, צבועים, רמאים ונוכלים.
(חופש הביטוי, שכחתם)

הבריסקער רב אמר שזה שנותנים לשמור שבת במדינה הציונית זה לא דבר מובן מאליו.

חוצפה ורדיפה של כוחות הרשע
השבוע בהפטרה היה כתוב " מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו" ה' ירחם

שטיינמץ ומרדכי בן דוד
באו נעשה קומזיץ באותו השעה בגניסה לבית המשפט בחיפה.
בלי מוזיקה, רק קומזיץ
אולי ביץ משפט ילמד לא להתעלל בחרדים

את הסיפור אם החז"א שאמר שנה אחת שזה נס שעדיין נותנים לנו לאפות מצות, אני מתחיל להבין.

חברים. מה הלחץ?.
וכי הם חזקים יותר מאנטיוכוס ?

תכל'ס, לפיד קובי איווט, ושדולת הנשים עושים לחרדים את הקמפיין. וחוץ מזה עושים לנו את הבין הזמנים, פתאום נהיה מצווה ללכת לאירועים בהפרדה וכן לבקר בטבריה. מה דעתכם?

בס"ד. אין מה לדאוג,אחיי ואחיותי.אבא שבשמים משלם לרשעים בעולם הזה כדי לאובדם לחיי העולם הבא שהשם יחזיר את כולנו בתשובה שלמה.

חברים אני משתתף אך ורק באירועים בהפרדה אבל וזה האבל
בית המשפט צודק !!!!!
כי צריך לעשות את האירוע גם עם מחיצה חציו לגברים וחציו לנשים
ולא רק לגברים ולא רק לנשים כי צריך שיוויון בהשקעה בגברים ובנשים.נקודה.

לדעתי
היועץ המשפטי מנדלבליט צריך להוציא צו סגירה לשלוש מחלקות בבתי חולים ממשלתיים: נשים, יולדות, ואורולוגיה.
ודרך אגב, לא הבנתי מדוע אירוע בהפרדה זה הדרת נשים יותר מגברים ?

איווט, מערכת המשפט, לפיד, קובי, ראשי תיבות עמלק (ע ו-א מתחלפות)

בכל דור ודור עמד עלינו…

עם ישראל עבר תקופות קשות וגזירות רעות בהרבה.. וגם את בג"ץ ננצח, ובגדול,
כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ! לא מפחדים !

השחקן עם הכיפה. מהרסיך ומחריביך ממך יצאו. אני מסתפק אם זה ממך יצאו או שהו כבר יצא ומאטל בנו

למה לא פונים לארגוני הספורט הגדולים בעולם כל תחרויות האולימפיאדה הם מגדריות.
שחיה ריצה וכדו זה רק נשים או רק גברים, אין תחרות לנשים מול גברים.
היכן כל השדולה ??????

מחפוד או מחמוד ?

מנסים להרוס לנו את הקדושה אבל
אנחנו לא ניתן להם….
במוצ"ש יש הופעת מחאה בבניני האומה עם שטיימיץ ובן דוד שבראש הסלוגן "את המנגינה הזו אי אפשר להשתיק!!!!!!!"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *