שר החוץ של איראן הגיע לפסגת 7G שנערכת בצרפת. נשיא ארצות הברית נוכח גם הוא בפיסגה וכשנשאל על בואו של זריף, השיב: "אין תגובה", לא מתוכננות שיחות בין המשלחת האמריקנית והאיראנית. זריף ייפגש עם מקבילו הצרפתי

שר החוץ של איראן מוחמד ג'וואד זריף נחת (ראשון) בצרפת והגיע לפסגת 7G שנערכת בעיר החוף ביאריץ. בפיסגה נוכח גם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. אולם דובר מטעם משרד החוץ בטהראן הבהיר כי לא מתוכננות שיחות עם המשלחת האמריקנית. כשנשאל על בואו של זריף לפיסגה, השיב טראמפ: "אין תגובה". אך הבהיר כי הוא פתוח למפגש עם נציגים איראניים – ללא כל תנאי מקדים לעצם קיום הפגישה.

זריף עצמו אמר כי הגיע לפסגה בכדי להעריך אילו נסיבות עשויות להוביל לבלימת ההסלמה במתיחות בין ארה"ב לאיראן, אך כאמור, לא מתוכננת ולו פגישה אחת בין בכירים איראניים לאמריקניים. בכיר איראני הסביר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "זריף יעביר את תשובת ההנהגה האיראנית לנשיא מקרון, במטרה להציל את הסכם הגרעין משנת 2015".

גורם בכיר בארמון האליזה אמר כי "זריף הגיע לפריז ביום שישי עם הצעות איראניות, שככל הנראה יש לשכלל", עוד הוסיף: "אתמול התקיים דיון מהותי בין מנהיגי ה-G-7, וחשוב לעדכן את זריף בכדי להמשיך לסגור את הפער ובכך להביא להסרת המתחים, ויצירת מרחב נשימה למשא ומתן". הוא הוסיף כי ההכנות לביקורו של זריף נעשו אתמול.

הנשיא מקרון שמארח את הועידה בארצו, אמר בנאום הפתיחה כי הוא מקווה לשכנע את מנהיגי המדינות לסגת ממלחמת הסחר המשפיעה על הכלכלה ברחבי העולם. "המטרה שלי היא לשכנע את כל שותפינו שמתח הוא רע לכולם, במיוחד בתחום המסחר, אנחנו רוצים להגיע לסוג של הרגעה, לייצב את המצב ולהימנע ממלחת סחר שמתחילה לצוץ בכל מקום. נוסף על כך, אני חושב שאנחנו צריכים למצוא דרכים חדשות ליצור דחיפה חדשה – כלומר אנו צריכים לעודד צמיחה כלכלית".