בכלי התקשורת הערביים דיווחו כי שני כלי רכב של "הגיוס העממי" הותקפו על ידי מזל"ט בגבול עם סוריה, וכי אחד ההרוגים הוא מפקד בכוח. זהות התוקפים אינה ידועה. זאת על רקע סדרת התקיפות האחרונות במדינה, המיוחסות לישראל

שישה חברי מיליציית "הגיוס העממי" השיעית בעיראק נהרגו לאחר שמזל"ט תקף שני כלי רכב, סמוך לגבול עם סוריה, כך דיווחו היום (ראשון) כלי התקשורת בעיראק. לפי הדיווחים, אחד ההרוגים בתקיפה הוא מפקד בכוח. זהות התוקפים עדיין אינה ידועה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז מספר פעמים כי ישראל פועלת בעיראק, נתניהו אף אישר את הדברים בריאיון לערוץ תשע. כשאמר "אנחנו לא נותנים חסינות לאיראן בשום מקום". נתניהו ציין כי: "איראן מקימה בסיסים נגד ישראל בעיראק, בתימן, בסוריה ובלבנון ואנחנו פועלים נגדה בעיראק ובגזרות רבות אחרות, ובכלל זה על אדמתה של סוריה". נתניהו אף אמר כי "נתן חופש פעולה והנחה את כוחות הביטחון לסכל את המזימות של איראן".

בסוף השבוע אישרו שני גורמים בכירים בארצות הברית ל"ניו יורק טיימס" כי ישראל היא זו שהפציצה בשבועות האחרונים כמה יעדים של כוחות פרו-איראניים בעיראק. על פי הבכירים, ביו היתר הופצץ מחסן שמשמש את איראן להעברת כלי נשק לסוריה. הבכירים טענו כי ישראל מותחת את החבל בתקיפות בעיראק, וציינו כי תקיפות אלו עלולות להוביל לנסיגת הכוחות האמריקניים מעיראק. הגורמים הסבירו כי התקפות עלולות לערער את היציבות בעיראק, ולהציב אותה בין ארצות הברית לאיראן, כחלק מהמתיחות בין המדינות.

בנוסף, גורם מודיעין במזרח התיכון אמר ל"ניו יורק טיימס" כי ב-19 ביולי תקפה ישראל בסיס מצפון לבגדד ששימש את משמרות המהפכה באיראן להעברת נשק לסוריה. בתקיפה זו הושמד משלוח טילים מדויקים לטווח של 200 קילומטרים. שלושה נהרגו בתקיפה זו, בהם איראני.

ביום רביעי בשבוע שעבר עיתון א-שרק אל-אווסט הפרו סעודי דיווח כי ישראל תקפה מחסנים של אמצעי לחימה וטילים איראניים בעיראק – שלוש פעמים בשבועות האחרונים. זאת בעקבות הבנה שהושגה בין ארצות הברית לרוסיה ולפיה יש לתת עדיפות לביטחונה של ישראל ולהתחקות אחר פעילותה של איראן בסוריה ובעיראק באותה מידה. במסגרת אותה הבנה, טענו בעיתון, ישראל לא תכריז בפומבי כי היא זו שעומדת מאחורי התקיפות.