מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה התייחס לתקיפת צה"ל בסוריה ואמר כי "אלה ללא ספק ההרפתקאות האחרונות של המשטר הציוני". את הדברים אמר בהתייחסו לפעילות צה"ל שסיכלה אמש את הפיגוע עליו, לפי הרמטכ"ל פיקד סולימאני עצמו

מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, קסאם סולימאני, התייחס הערב (ראשון) לתקיפות ביממה האחרונה בסוריה ובלבנון, בחשבון הטוויטר שלו כתב: "הפעולות הצבאיות האחרונות הן משוגעות, והולכות להיות ללא כל ספק ההרפתקאות האחרונות של המשטר הציוני".

הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי דיבר היום בהערכת מצב בעוצבת "הבשן" ואמר כי קאסם סולימני הוביל ופיקד אישית על הפיגוע, וכי הוא "מימן, אימן והכשיר פעילים שיעים בכדי לבצע את הפיגוע". עוד הוסיף הרמטכ"ל כי צהל ערוך לכל תרחיש.

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, פרסם היום פרטים חדשים על התקיפה ואמר כי אנשי כוח קודס האיראני שהותקפו הלילה בסוריה "נשלחו לדמשק לפני כמה שבועות כדי לבצע פיגוע בישראל". בתדרוך לכתבים הוסיף מנליס כי "לתקיפת צה"ל הלילה בסוריה קדמו שבועות של תצפית – מרגע שמטוס איראני נחת בשדה התעופה של דמשק עם חומר נפץ בכוונה לבצע פיגוע בישראל". עוד אמר הדובר כי למיטב ידיעתו, "הרחפנים עם חומר הנפץ שהיו אמורים להישלח לישראל דרך סוריה הושמדו בתקיפה".

לדברי מנליס, "בשבועות האחרונים התמקם כוח קודס במתחם בסוריה ותכנן את הפיגוע, עד שביום חמישי הגיעו ארבעה מהם למבנה באזור הכפר ארמה שברמת הגולן עם רחפני החבלה. צה"ל הצליח לסכל את הניסיון".

מוקדם יותר היום התייחס מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה להתרסקות שני הרחפנים הלילה באזור רובע הדאחייה שבדרום ביירות, בנאום שנשא האשים נסראללה את ישראל בשיגור הרחפנים ואמר כי "עשתה דבר מאוד מאוד מסוכן". לדבריו: "מדובר בהתקפה הישראלית הראשונה מאז 2006".

צה"ל פרסם תיעוד מהפעולה האיראנית: החוליה מתכוננת לשיגור הרחפן – צפו

באירוע לרגל יום הניצחון של ארגונו בקרבות מול המורדים הסורים באזור אל הרמל ב-2017. טען מנהיג ארגון הטרור כי "התקשורת הישראלית טענה שמדובר בכלי מסחרי, אבל מדובר בכלי צבאי שאורכו לפחות שני מטרים. הרחפן הראשון היה במשימת איסוף מידע ולא היה חמוש. הוא טס בגובה נמוך והופל על ידי תושבים שהשליכו עליו אבנים. לאחר פרק זמן קצר הגיע הרחפן השני וביצע תקיפה על מקום מסויים, מדובר ברחפן מתאבד".

נסראללה שב ואיים על ישראל: "אם נתניהו חושב שהסיפור נגמר כי לא היו הרוגים, הוא טועה". הוא ביקר את ההפרות החוזרות ונשנות לטענתו של ריבונות לבנון על ידי ישראל: "אם נשתוק על ההפרה הזו, זה יציב את לבנון במסלול מסוכן שבו כל יומיים יגיע רחפן ממולכד שיתקוף מטרות בשטחנו. אני פונה לחיילי צה"ל בגבול הצפוני – מהלילה תעמדו על הגדר ותחכו לנו. יום, יומיים, שלושה, תחכו לנו".

מנהיג חיזבאללה אף טען כי פעולותיו של נתניהו הם חלק מתעמולת בחירות: "אני אומר לישראלים, מה שקרה אתמול לא יעבור בשקט. נתניהו פועל למען קמפיין הבחירות שלו. יש כבר מנהג של מפלגות ישראליות לעשות קמפיין בחירות שמוכתם בדם פלסטינים, סורים ועיראקים, אבל הפעם נתניהו עושה קמפיין בחירות על הדם שלכם ומביא עליכם אש מכל עבר. הוא פוחד מתוצאות הבחירות, מואשם בשוחד ואינו חושש להוביל אתכם לתהום".