כלי טיס ביצעו הלילה שלוש תקיפות בגבול לבנון - סוריה. לפי דיווח בכלי תקשורת לבנוניים, "פיצוצים נשמעו בכמה אזורים במחוז". מטרת התקיפה - יעד של החזית העממית לשחרור פלסטין. לא היו נפגעים בנפש אך נגרם נזק לרכוש. בישראל לא אישרו את הדיווחים

כלי טיס ביצעו הלילה (בין ראשון לשני) שלוש תקיפות ממזרח לזחלה, בירת מחוז אל-בקאע. כך דווח היום בכלי תקשורת לבנוניים. עוד דווח כי "פיצוצים נשמעו בכמה אזורים במחוז", שנמצא בבקעת הלבנון, באזור הגבול עם סוריה. מטרת התקיפה כוונה ליעד של מפקדת החזית העממית לשחרור פלסטין. לא היו נפגעים בנפש אך נגרם נזק לרכוש. בישראל לא אישרו את הדיווחים.

בכיר במתקן שהופצץ, המכונה "אבו אחמד", אמר לעיתון "א-נאהר" כי כלי טיס תקפו את אחד המתקנים בשלושה טילים קטנים, והוסיף כי בוצע ירי מהקרקע לעבר כלי הטיס וכי נגרם נזק אך לא היו נפגעים בנפש. לדבריו, האזור נסגר מחשש לטילים שנמצאים על הקרקע ולא התפוצצו. עדי ראייה סיפרו לא-נאהר כי הבחינו באור ומאוחר יותר נשמע פיצוץ. אחר כך לדבריהם, היה מטח של ירי נגד מטוסים שגרם לבהלה בעיירה. הם ציינו כי הירי נמשך בשתי פעימות נוספות.

בתוך כך, הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס הבוקר בבונקר הממשלה שבהרי ירושלים כדי לדון בהסלמה בצפון ובדרום.

אתמול התייחס מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה להתרסקות שני הרחפנים באזור רובע הדאחייה שבדרום ביירות, בנאום שנשא האשים נסראללה את ישראל בשיגור הרחפנים ואמר כי "עשתה דבר מאוד מאוד מסוכן". לדבריו: "מדובר בהתקפה הישראלית הראשונה מאז 2006".

באירוע לרגל יום הניצחון של ארגונו בקרבות מול המורדים הסורים באזור אל הרמל ב-2017. טען מנהיג ארגון הטרור כי "התקשורת הישראלית טענה שמדובר בכלי מסחרי, אבל מדובר בכלי צבאי שאורכו לפחות שני מטרים. הרחפן הראשון היה במשימת איסוף מידע ולא היה חמוש. הוא טס בגובה נמוך והופל על ידי תושבים שהשליכו עליו אבנים. לאחר פרק זמן קצר הגיע הרחפן השני וביצע תקיפה על מקום מסויים, מדובר ברחפן מתאבד".

נסראללה שב ואיים על ישראל: "אם נתניהו חושב שהסיפור נגמר כי לא היו הרוגים, הוא טועה". הוא ביקר את ההפרות החוזרות ונשנות לטענתו של ריבונות לבנון על ידי ישראל: "אם נשתוק על ההפרה הזו, זה יציב את לבנון במסלול מסוכן שבו כל יומיים יגיע רחפן ממולכד שיתקוף מטרות בשטחנו. אני פונה לחיילי צה"ל בגבול הצפוני – מהלילה תעמדו על הגדר ותחכו לנו. יום, יומיים, שלושה, תחכו לנו".

מנהיג חיזבאללה אף טען כי פעולותיו של נתניהו הם חלק מתעמולת בחירות: "אני אומר לישראלים, מה שקרה אתמול לא יעבור בשקט. נתניהו פועל למען קמפיין הבחירות שלו. יש כבר מנהג של מפלגות ישראליות לעשות קמפיין בחירות שמוכתם בדם פלסטינים, סורים ועיראקים, אבל הפעם נתניהו עושה קמפיין בחירות על הדם שלכם ומביא עליכם אש מכל עבר. הוא פוחד מתוצאות הבחירות, מואשם בשוחד ואינו חושש להוביל אתכם לתהום".