יו"ר העבודה-גשר החליט להיפטר מהשפם המפורסם: "הורדתי אותו כדי שתוכלו לקרוא את שפתיי". אמר פרץ והוסיף: "נתניהו הפיץ נגדי את אחד הספינים השקריים ביותר במערכת הבחירות לכן החלטתי להתחייב באופן הכי מפורש שלא אשב עם נתניהו"

יו"ר העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ נפרד אמש (ראשון) מהשפם הידוע שלו לאחר 47 שנים שהיה הסמל האישי-פוליטי של הפוליטיקאי הוותיק. לדברי פרץ הסיבה לגילוח השפם, כדי שיוכלו "לקרוא את השפתיים שלו כשאומר שלא יכנס לממשלה עם ביבי".

"47 שנים אני הולך עם השפם לכל מקום. החלטתי להסיר את השפם כדי שכל עם ישראל יבין את מה שאני אומר. לא היה ולא נברא 'דיל' ביני לבין נתניהו", אמר פרץ. "אני לא אשב עם נתניהו. בשום תנאי בשום מחיר. נתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא ומי שיגרום לזה לקרות זה אנחנו. עשיתי את זה כדי להחזיר את התקווה לאזרחי ישראל. אורלי לוי ואני לא נשב עם נתניהו״.

פרץ סיפר אתמול כי "בשנת 2002 הייתה לי תחנת יציאה ונפרדתי מהשפם הארוך והמפורסם שלי, כי ארגוני החירשים פנו אליי ואמרו שהשפם מפריע להם לקרוא שפתיים. אז קיצרתי אותו ונשארתי עם שפם קצר". לדבריו: "עכשיו החלטתי להוריד את השפם לגמרי כדי שהדברים שלי יהיו הכי ברורים ומובנים".

"הדיל" שעליו דיבר פרץ הינו הסכם לכאורה שערך עם נתניהו שייכנס לממשלתו בתמורה לתמיכתו העתידית של ראש הממשלה במועמדותו של פרץ במרוץ העתידי לנשיאות. גורמים בכירים בליכוד רמזו בימים האחרונים, כי מתנהל שיח שקט עם עמיר פרץ על "היום שאחרי", כלשונם. על קיומו לכאורה של הסכם דיבר לראשונה יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. "ברור לי מעבר לכל ספק שיש עסקה סגורה בין נתניהו לעמיר פרץ על הצטרפות מפלגת העבודה לקואליציית הלכה של נתניהו מיד לאחר הבחירות", צייץ בשעתו ליברמן. "התמורה היא תמיכתו של נתניהו בעמיר פרץ בהתמודדות לנשיאות".

יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן, טען כי ח"כ עמיר פרץ יכול להיכנס לממשלה כדי לממש את האג'נדה החברתית שלו. בשמאל, בתגובה, תקפו את פרץ: בכירים ברשימת המחנה הדמוקרטי, כמו ח"כ סתיו שפיר, האשימו אותו בכך שהוא מנהל מגעים מאחורי הקלעים עם הליכוד כדי להצטרף לממשלת נתניהו.

"נתניהו הפיץ נגדי את אחד הספינים השקריים ביותר במערכת הבחירות: שיש בינינו דיל על הצטרפות לממשלה בראשותו", אמר פרץ. "אנשים קנו את השקר הזה. לכן החלטתי להתחייב באופן הכי מפורש שלא אשב עם נתניהו בכל תנאי, והוא גם לא יהיה ראש הממשלה אחרי הבחירות".

עוד סיפר ח"כ פרץ, כי במשך שלושה ימים התקיימו דיונים בביתו בשאלה האם כדאי להסיר את השפם. "כינסתי את 'הפורום המשפחתי', שהוא הצוות האסטרטגי הכי קרוב שלי: אחלמה רעייתי, הילדים שני, אוהד, יפתח ומתן ואח שלי אלברט. זה היה עניין שנוי במחלוקת והיו הרבה רגשות בהחלטה הזו". פרץ הוסיף, כי "המשפחה שלי מאוד מחוברת למראה שלי ולשפם שלי וזה לא היה פשוט לקבל החלטה כזו".