ימנעו שריפת קולות בימין? נתניהו נפגש עם פייגלין ואשל עם בן גביר

על מנת להבטיח רוב לגוש הימין וממילא הקמת ממשלה ללא הזדקקות לליברמן וכחול לבן, ראש הממשלה ומקורביו נפגשו עם ראשי עוצמה יהודית וזהות • במקביל, רבני חב"ד קוראים להצביע "רק עבור רשימה שתעבור בוודאות את אחוז החסימה"

פחות מחודש לבחירות ובסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו, פועלים בכל הכוח להבטיח רוב לגוש הימין ללא ישראל ביתנו. במסגרת המאמצים ראש הממשלה שכנע את יו"ר 'זהות' משה פייגלין, ומקורבו נפגש עם עו"ד איתמר בן גביר מראשי 'עוצמה יהודית.

עיקר המאמצים של 'הליכוד', אחרי שהצליחו לאחד חלק ממפלגות הימין הדתיות, הן לשכנע את שאר המפלגות אשר סיכוייהן לעבור את אחוז החסימה שואף לאפס. על פי דיווחים, בימים האחרונים נפגש נתניהו עם משה פייגלין, חבר מפלגתו לשעבר ויו"ר מפלגת 'זהות' כיום, והבטיח למנותו לשר כלכלי בכיר בממשלה הבאה, כמו גם לבצע צעדים כלכליים ברוח המצע של מפלגת זהות, במידה ומפלגתו לא תרוץ בבחירות, כשההצעה אף כוללות כיסוי החובות של זהות בסך שלושה מיליון שקלים.

במפלגת זהות הגיבו לפרסום ואמרו, כי "זהות מתמודדת בבחירות ומקיימת מחר בערב כנס רב משתתפים בגני התערוכה בתל אביב. עד כה נרשמו לכנס בתוך פחות מיממה כ-700 משתתפים והמספרים ממשיכים לעלות".

בנוסף, על פי דיווח ב'חדשות 13', איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית נפגש היום עם מקורבו של נתניהו, נתן אשל, בביתו בתל אביב, כאשר מטרת הפגישה הייתה לשכנעו שעוצמה יהודית לא תתמודד בבחירות הקרובות. בן גביר הגיב לפרסום ואמר, כי העביר את המסר, לפיו, בלעדיהם נתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה.

בתוך כך, ביממה האחרונה פורסם מכתב מטעם רבני חב״ד בו הציגו "גילוי דעת בעניין הבחירות" וקראו לציבור להצביע רק עבור רשימה שתעבור בוודאות את אחוז החסימה. "כל אחד מהחרדים ויראים לדבר ה' צריך להשתתף בבחירות ולהצביע בעד ברשימות החרדיות ביותר", כתבו הרבנים והוסיפו, כי "יש להיזהר שלא ילך לאיבוד אפילו קול אחד. יש להצביע רק למפלגה שיש לה חזקה ברורה שאכן תעבור את אחוז החסימה ללא כל ספק ופקפוק".

נוסף למכתב רבני חב"ד, מכה נוספת שקבלה עוצמה יהודית ביממה האחרונה, היא פגישה של הרב דב ליאור, מתומכיה המובהקים של המפלגה, אשר נפגש אמש עם יו"ר מפלגת נעם, הרב דרור אריה, במהלכה דיבר על חשיבות המפלגה וברכם בהצלחה. על פי הדיווח באתר 'כיפה' אמר הרב ליאור, כי "בודאי שיש לעזור לתנועה זו שנוהגת צעדים אמיתיים לטובת עם ישראל ולצביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית".

מלבד הזעזועים הפנים מפלגתיים, נפתלי בנט, מראשי מפלגת 'ימינה' ומי שהתנגד לכלול אף את 'עוצמה יהודית' באיחוד המפלגות הדתיות, אמר בראיון לגלי צה"ל, כי "להצביע לעוצמה יהודית זה לתת פתק למרצ. אפשר במקום זה להצביע לניצן הורביץ או סתיו שפיר".

5 תגובות

פייגלין ימונה לשר כלכלי בכיר כשיצמחו לי שערות בכף היד.

שמועה שמעתי שאחוזי ההצבעה במעוזי הימין כיהודה ושומרון בנימין, וגוש עציון. לא היו גבוהים בפעם האחרונה. האם מישהו יודע לבדוק דבר כזה? כי במידה וזה נכון אני חושב שיש הרבה מה לעבוד ולהגדיל את גוש הימין.

חבל ששקולי כבוד גוברים על צורך השעה

רק ש"ס

זהות חייבת להיות בכנסת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *