חישוב מסלול: המפלגה החרד"לית צפויה לפרוש; פייגלין מכחיש את הדיווחים

לאחר שערכו סקר עומק, בנעם יוצאים למפקד של כל מי שבכוונתו להצביע להם, בסופו ככל הנראה יפרשו מהמירוץ • במקביל, יו"ר 'זהות' דוחה את הפרסומים ומתעקש כי בכוונתו לרוץ עד הסוף • וגם: בעוצמה יהודית טוענים כי מכתב רבני חב"ד משרת אותם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • מארז תנובה חגיגי עד הבית! תנובה מחלקת לכם מארזים שווים עד הבית. נכנסים, משחקים, ויכולים לזכות! למה אתם מחכים? שחקו עכשיו >>

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

מפלגת נועם החרד"לית החליטה הערב לצאת למפקד ענק שלאחריו תכריע האם להמשיך בריצתה לכנסת ה-22, או שמא למשוך את הרשימה, מה שככל הנראה יקרה בסופו של דבר. במקביל, יו"ר מפלגת 'זהות' דוחה את הדיווחים מהערב וטוען: "מחר יתקיים כנס בחירות רב משתתפים, מתוך מטרה להיבחר לכנסת ולקדם משמעותית את מהפכת הזהות והחירות".

אחרי שהחליטה לרוץ בנפרד מרשימת עוצמה יהודית, הקרובה אליה מבחינה אידואלגית והשקפתית, מפלגת נעם משנה אסטרטגיה. המפלגה יוצאת לקמפיין תחת הכותרת "מבצע ההחתמות הגדול" בו תערוך מפקד ענק של כל מי שבכוונתו להצביע למפלגה. במידה ויתברר כי תעבור את אחוז החסימה, מה שככל הנראה לא יקרה, יכריעו במפלגה האם הם רצים עד הסוף או האם הם מסירים את מועמדותם בבחירות הקרובות.

שינוי האסטרטגיה מגיע לאחר שהמפלגה ערכה סקר עומק באמצעות מכון סקרים מוכר, ולאחר ניתוחו הכריעו במפלגה לצאת למפקד הענק. "ציבור גדול מאמין במפלגת נעם, ובערכים שהיא מביאה ורוצה אותם בכנסת הבאה. מתוך אחריות וראיה פקוחה של המצב הפוליטי בישראל אנחנו יוצאים למבצע ענק, לאגד את הציבור שרוצה בנעם ומאמין בנעם לכח אחד גדול, בע"ה בסיום המפקד נעשה הערכת מצב ונכריע על המשך דרכנו בבחירות הקרובות." מסרו במפלגת בנעם.

במקביל, יו"ר מפלגת 'זהות', שעל פי הדיווחים נפגש עם ראש הממשלה על מנת לבחון אפשרות ולפיה 'זהות לא תתמודד בבחירות הקרובות – הבהיר הערב, כי "שום הסכם לא נחתם, זהות מתארגנת במלוא הקיטור לבחירות ומחר יתקיים כנס בחירות רב משתתפים בגני התערוכה בתל אביב, מתוך מטרה להיבחר לכנסת ולקדם משמעותית את מהפכת הזהות והחירות".

"אין זה סוד כי מופעלים עלינו לחצים כבדים בכדי להסיר את המועמדות ומופנות אלינו כל העת הצעות מהצעות שונות, אולם את הבטחתי לבוחרים לא אפר", הוסיף פייגלין. "למען הסר ספק – גם אם אקבל הצעה שמקדמת בצורה משמעותית מאוד את מצע זהות, וגם אם אחוש כי האחריות מחייבת אותי לשקול אותה במקום לדחותה על הסף, לא אקבל שום החלטה העומדת בסתירה להבטחתי. במקרה שכזה אביא את ההחלטה בפני כלל חברי מפלגת זהות במשאל מתפקדים מסודר, ואפעל כפי שיחליטו".

בתוך כך, לאחר עוה"ד איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית הגיב הערב למכתב שפרסמו חלק מרבני חב"ד בו הם קראו להצביע רק למפלגות שעוברות את אחוז החסימה – ואמר כי בניגוד לרושם הראשוני מכתב זה משרת את מפלגתו, מאחר ולטענתו, עוצמה יהודית היא היחידה שעומדת בקריטריונים בהם נקטו הרבנים.

במקביל, הרב דוב ליאור, מרבני הציונות הדתית ומומכיה של עוצמה יהודית, פרסם מכתב והביע תמיכה במפלגת עוצמה יהודית, זאת לאחר שאמש נפגש עם יו"ר מפלגת נעם, הרב דרור אריה, במהלכה דיבר על חשיבות המפלגה וברכם בהצלחה. במכתב שפרסם נאמר, כי "מפלגת עוצמה יהודית פועלת במסירות, מתוך השקפת עולם הנאמנה ללא פשרות לזהותה היהודית של מדינת ישראל, מחויבותה המוסרית לתורת ישראל ולזכותו הבלתי מעורערת של העם היהודי על ארצו השלימה, תוך התייעצות מתמדת עם דעת תורה", כשבסיומה קרא להצביע לעוצמה יהודית.

7 תגובות

דרמה באישון ליל: מסתמן כי מפלגת נ נח תפרוש גם היא, בכדי לא לחבל בהקמת ממשלת ימין…

התגובה של איתמר בן גביר למכתב של רבני חב"ד, מטילה צל כבד על שיקולל דעתו ועל דעתו בכלל של האיש.

שטוייות, זה רק מקפצה אדירה למפלגת נעם לעבור, כי חייבים את נעם בכנסת, לשמור על הזהות היהודית של המדינה…

שטוייות, זה רק מקפצה אדירה למפלגת נעם לעבור, כי חייבים את נעם בכנסת, לשמור על הזהות היהודית של המדינה…

פשוט לא נכון.
הם עשו את זה כדי שמאות אלפי התומכים שמפחדים מאחוז החסימה יקבלו אומץ שיש כמוהם רבים.

איזה יופי של כתבה מוטה ושקרית, מפלגת נועם עושה קמפיין החתמות האתר כבר החליט שהיא פורשת ומדגיש בכל שלוש מילים שהמפקד לא יצליח, לעומת זאת פיגלין מכחיש בהצלחה, לא ניכנע להכפשות נועם תרוץ עד הסוף ואני איתה.

גם אני איתה .

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן