לפי דיווח הצהריים ב"טיימס" הבריטי, יעד התקיפה שיוחסה לישראל בלבנון הוא אתר אחסון טילים ואמצעים לדיוק טילים. המחסן שנמצא בסמוך לאזור שבו התרסקו הרחפנים. חיזבאללה: "מטרת המל"ט הראשון לא הייתה סיור אלא נועדה לבצע הפצצה"

יעד התקיפה שיוחסה לישראל בלבנון הוא אתר שבו אוחסנו טילים ואמצעים לדיוק טילים. כך מדווח הצהריים (שלישי) ה"טיימס" הבריטי. לפי הדיווח שציטט גורמי מודיעין, יעד התקיפה היה מחסן שנמצא בסמוך לאזור שבו התרסקו הרחפנים ובו ציוד תעשייתי מתקדם לערבוב דלקים שנועד לדייק טילים לרמה גבוהה.

אמש פרסם ארגון חיזבאללה הצהרה רשמית בה כתב: "לאחר שמומחי ההתנגדות האיסלאמית פירקו את המטוס הראשון שהתרסק בפרברים הדרומיים, נמצא שהוא מכיל ארוז ומבודד בצורה טכנית ביותר. חומר הנפץ בפנים הוא C4 ומשקלו 5.5 ק"ג".

בשל כך הסיקו בארגון כי גם המל"ט השני היה מיועד לתקיפה ולא לאיסוף כפי שסברו בהתחלה: "על סמך נתונים חדשים אלה, שהיו זמינים לאחר פירוק המטוס וניתוח תוכנו, אנוחנו מאשרים כי מטרת המל"ט הראשון לא הייתה סיור אלא נועדה לבצע הפצצה בדיוק כפי שקרה עם המל"ט השני". בחיזבאללה הוסיפו: "לכן אנו מאשרים כי הפרבר הותקף במוצאי שבת, על ידי התקפה של שני מטוסים ממולכדים, הראשונה התרסקות והשנייה התפוצצה".

לסיכום כתבו בארגון הטרור של נסראללה כי "אנו מעמידים את הנתונים החדשים והעקביים הללו בפני הלבנונים, הציבור ואנשים הכנים בפרברים הדרומיים".

לאחר התקיפה טען חיזבאללה כי הרחפנים שהתרסקו ברובע הדאחייה, הכילו חומרי נפץ ופגעו במרכז תקשורת של הארגון השיעי. עם זאת, גורמי מודיעין מערביים טענו שלא סביר שזה היה יעד התקיפה.

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו למתיחות בצפון ולדברי נסראללה ואמר: "שמעתי את הדברים של נסראללה. אני מציע לו להירגע". נתניהו תקף את ארגון הטרור: "בעוד שאנחנו בונים את העתיד – יש מי שמנסה לפגוע בהווה". נתניהו איים על חיזבאללה ואיראן שאמרו בימים האחרונים כי בכוונתם להגיב לתקיפות של ישראל: "נסראללה יודע שמדינת ישראל יודעת להגן על עצמה היטב ולהשיב לאויביה כגמולם. אני מציע לו ולקאסם סולימאני – היזהרו בדבריכם, ועוד יותר במעשיכם".

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נשא לאחר התקיפה נאום בו התייחס לראשונה התרסקות שני הרחפנים הלילה באזור רובע הדאחייה שבדרום ביירות. הנאום אומנם נקבע מראש, אך בשל האירועים שקדמו לו הפך לחשוב. נסראללה האשים את ישראל בשיגור הרחפנים ואמר כי "עשתה דבר מאוד מאוד מסוכן". לדבריו: "מדובר בהתקפה הישראלית הראשונה מאז 2006".

בנאום שנשא לרגל יום הניצחון של ארגונו בקרבות מול המורדים הסורים באזור אל הרמל ב-2017. טען מנהיג ארגון הטרור כי "התקשורת הישראלית טענה שמדובר בכלי מסחרי, אבל מדובר בכלי צבאי שאורכו לפחות שני מטרים. הרחפן הראשון היה במשימת איסוף מידע ולא היה חמוש. הוא טס בגובה נמוך והופל על ידי תושבים שהשליכו עליו אבנים. לאחר פרק זמן קצר הגיע הרחפן השני וביצע תקיפה על מקום מסויים, מדובר ברחפן מתאבד".

נסראללה שב ואיים על ישראל: "אם נתניהו חושב שהסיפור נגמר כי לא היו הרוגים, הוא טועה". הוא ביקר את ההפרות החוזרות ונשנות לטענתו של ריבונות לבנון על ידי ישראל: "אם נשתוק על ההפרה הזו, זה יציב את לבנון במסלול מסוכן שבו כל יומיים יגיע רחפן ממולכד שיתקוף מטרות בשטחנו. אני פונה לחיילי צה"ל בגבול הצפוני – מהלילה תעמדו על הגדר ותחכו לנו. יום, יומיים, שלושה, תחכו לנו".

מנהיג חיזבאללה אף טען כי פעולותיו של נתניהו הם חלק מתעמולת בחירות: "אני אומר לישראלים, מה שקרה אתמול לא יעבור בשקט. נתניהו פועל למען קמפיין הבחירות שלו. יש כבר מנהג של מפלגות ישראליות לעשות קמפיין בחירות שמוכתם בדם פלסטינים, סורים ועיראקים, אבל הפעם נתניהו עושה קמפיין בחירות על הדם שלכם ומביא עליכם אש מכל עבר. הוא פוחד מתוצאות הבחירות, מואשם בשוחד ואינו חושש להוביל אתכם לתהום".