לפני זמן קצר הופעלה התרעה בשטח פתוח, בהמשך זוהה שיגור אחד מרצועת עזה לשטח ישראל. בעזה דיווחו על ארבע פצצות מרגמה שנורו לעבד ישראל. דובר צה"ל מסר כי ככל הנראה שיגורים נוספים נפלו בשטח רצועת עזה. וכי "כלי טיס תקף בתגובה עמדה של חמאס"

לפני זמן קצר זוהה שיגור אחד מרצועת עזה לשטח ישראל. כתוצאה מהשיגור הופעלה התרעה בשטח פתוח בלבד. בעזה דיווחו על ארבע פצצות מרגמה שנורו לשטח ישראל. דובר צה"ל מסר כי ככל הנראה שיגורים נוספים נפלו בשטח רצועת עזה. בהמשך הודיעה דובר צה"ל כי כלי טיס של צה"ל תקף עמדה של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. זאת בתגובה לירי המרגמה שבוצע לפני לעבר שטח ישראל.

מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי "זוהתה נפילה באזור גדר המערכת, בחלק הצפוני של המועצה. לא הופעלה התרעה בישובים מכיוון שלא נשקפה סכנה. בעקבות הירי צה״ל הגיב. אנחנו בקשר עם הצבא ואין הנחיות מיוחדות".

ביום ראשון השבוע נשמעה אזעקת צבע אדום בשדרות ביישוב איבים, בקיבוצים אור הנר, ניר עם, גבים ובמכללת ספיר. כיפת ברזל הצליחה ליירט 2 מהשיגורים ורקטה נוספת התפוצצה ככל הנראה בשטח פתוח בסמוך לכביש 34 באזור שדרות. בניין לא מאוכלס נפגע כתוצאה משברי טיל של כיפת ברזל. למרכז הרפואי ברזילי פונו חמישה נפגעי חרדה.

באירוע היו 16 נפגעי חרדה. שניים מתוכם פונו. ובארגון מד"א אמרו כי חובשים ופראמדיקים של הארגון העניקו טיפול רפואי ל-7 בני אדם (כולם בעיר שדרות), בהם: אישה כבת 30 במצב קל, עם חבלות בגפיים, שנפלה בדרך למרחב המוגן, ו-6 נפגעי חרדה.