במהלך ראיון באולפן הנייד של הליכוד בבת ים, סיפרה שרה נתניהו כי הונדורס תפתח לראשונה נציגות דיפלומטית בירושלים • נתניהו סיפרה כיצד ביקורה המדיני בגואטמלה הוליד את את פתיחת הנציגות הדיפלומטית, בעזרת נשיא גואטמלה ורעייתו

במהלך ראיון שהעניקה רעיית ראש הממשלה באולפן הליכוד הנייד של שרת התרבות והספורט מירי רגב 'מירי בדרכים', סיפרה שרה נתניהו, כי "בתחילת השבוע הונדורס תפתח בירושלים נציגות דיפלומטית ראשונה בנוכחות נשיא הונדורס ורעייתו".

"הוזמנתי לביקור רשמי מדיני בגואטמלה יחד עם משלחת דיפלומטים ממשרד החוץ ע"י רעיית נשיא גואטמלה, פטריסיה דה מורלאס", סיפרה רעיית ראש הממשלה. "קיימתי שם ביקור מדיני, השתתפנו בטקסים רשמיים וחשובים, תרמנו תרופה מצילת חיים לילדי גואטמלה והקמנו שכונה וכפר חדש שנהרס מהתפרצות של הר געש וקראנו לשכונה 'ירושלים החדשה'. השכונה נתרמה ע"י מדינת ישראל".

שרה נתניהו הוסיפה, כי "במסגרת הביקור, הוזמנתי לארוחת צהריים ע"י נשיא גואטמלה ורעייתו. בזמן הארוחה החמה והידידותית, ביקשתי מהנשיא שהוא יעזור לנו להעביר את השגרירות של הונדורס לירושלים. באותו רגע הוא התקשר לחברו נשיא הונדורס (חואן ארננדס) ואמר לו שהוא יושב איתי בארוחת צהריים ושאני הצעתי שהוא יעביר את השגרירות לירושלים".

"כך החל השיח בין המדינות שיגיע לשיאו ביום ראשון הקרוב, אז יתקיים אירוע מרגש וחשוב מאוד", הוסיפה נתניהו וסיפרה לראשונה, כי "הונדורס תפתח בירושלים נציגות דיפלומטית ראשונה בנוכחות נשיא הונדורס ורעייתו. מרגש מאוד".

במשרד החוץ אישרו את הדברים והודיעו היום, כי נשיא הונדורס חואן אורלנדו הרננדס ורעייתו יגיעו במוצאי שבת הקרובה לביקור בישראל, לרגל חנוכת משרד סחר בעל מעמד דיפלומטי בירושלים, לקראת מעבר עתידי של שגרירות המדינה לעיר.