לפי דיווחים בתקשורת הערבית שני מחבלים מתאבדים ביצעו את הפיגועים אמש בעזה בהם נהרגו 3 שוטרים כמה נוספים נפצעו. חמאס פתח בגל מעצרים נרחב בקרב הסלפים ברצועה. דובר חמאס הטיל את האחריות לאירועים על ישראל

משרד הפנים בעזה דיווח אמש (שלישי) כי שני פיצוצים אירעו בעמדות של המשטרה הפלסטינית ברצועת עזה, בהם נהרגו שלושה שוטרים ושלושה נוספים נפצעו. מיד לאחר הפיצוצים החלו לדווח בתקשורת הפלסטינית כח מדובר בתקיפה של חיל האוויר הישראלי על אופנוע שנסע בצומת. אולם, בצה"ל אמרו כי לא הייתה תקיפה ובשב"כ טענו כי הם לא מכירים את האירוע. בתוך כך, הבוקר דווח ברשת אלג'זירה כי שני מחבלים מתאבדים ביצעו את הפיגועים.

משרד הפנים בעזה, האחראי על מנגנוני הביטחון ברצועה, הודיע כי פתח בחקירת נסיבות האירוע. כמו כן, בעקבות האירועים, הוכרז מצב כוננות גבוה בקרב כל מנגנוני הביטחון והמשטרה. בהודעה שפרסם משרד הפנים בעזה נכתב: "הכיבוש הציוני ומשתפי הפעולה שלו פועלים באופן קבוע לפגוע בביטחון של עזה ולדרדרה לעבר אנרכיה ביטחונית". בהמשך פרסם המשרד כי יש בידיו קצה חוט בנוגע לזהות הגורמים האחראים לשתי התקריות.

הפיצוץ ראשון, אירע קרוב למחסום משטרתי בצומת אל-דחדוח בדרום העיר עזה, בפיצוץ זה נהרגו שני שוטרים, ומספר שעות מאוחר יותר נקבע מותו של שוטר נוסף. כחצי שעה לאחר הפיצוץ הראשון, התרחש פיצוץ נוסף במחסום משטרתי בסמוך לחוף הים של עזה ובו נפצעו כמה בני אדם. משרד הבריאות ברצועה פרסם את שמות שני ההרוגים באירוע הראשון, מדובר בסלאמה מאג'ד א-נדים ועלאא' זיאד אל-ע'ראבלי, שניהם בני 32.

מנהיג חמאס, איסמעיל הנייה, התייחס לשני הפיצוצים ואמר כי "אין כל חשש בעזה, היא התגברה על דברים חמורים וגדולים יותר. אנחנו מביעים את תנחומינו על אנשי המשטרה שחרפו את נפשם בשטח בזמן שהם שומרים על ביטחון המולדת ושלום האזרחים". הנייה ביקש להרגיע את הציבור ואמר: "יהיה אשר יהיה הגורם שעומד מאחורי הפיצוצים, המצב תחת שליטה ומנגנוני הביטחון הממשלתיים יאמרו את דברם", הוא הבטיח: "הדברים יתבהרו ויוצגו לציבור, אנחנו בטוחים שנשתלט על המצב ונגיע לכל הגורמים הקשורים לפיצוצים".

דובר חמאס, עבד א-לטיף אל-קאנוע, הטיל את האחריות לאירועים על ישראל ואמר: "הכובשים נכשלו במימוש מטרותיהם, וכך גם ייכשלו משרתיהם בעזה שרוקמים מזימות נגדה ופוגעים בביטחונה."

מקורות פלסטינים סיפרו ל'ווינט' כי חמאס פתח בגל מעצרים נרחב ברצועת עזה בקרב הסלפים המזוהים עם דאעש במחוז סיני, כמו כן נעצרו ודמויות המזוהות עם קבוצות איסלאמית רדיקליות, במטרה להתחקות אחר מבצעי הפיגועים אתמול ברצועה.