צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חוק המצלמות של הליכוד מוטל בספק: "מדובר בחוק מורכב"

במערכת הפוליטית והמשפטית טוענים כי האפשרות לקדם חקיקה ראשית שתאפשר הצבת מצלמות בקלפיות לפני מועד הבחירות אפסיים, "הסיכויים לקדם חקיקה ראשית בתוך שלושה שבועות הם נמוכים מאוד". לדבריהם: "הליכוד יסתפק בוויכוח הפוליטי"

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

בעקבות החלטת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר לאסור הצבת מצלמות בקלפיות ביום הבחירות, בליכוד הודיעו כי יקדמו חקיקה בכדי להתיר את הצבתן – עוד לפני הבחירות. אולם, גורמים במערכת הפוליטית ובמערכת המשפט טוענים כי "הסיכויים לקדם חקיקה ראשית בתוך שלושה שבועות הם נמוכים מאוד".

גורם משפטי בכיר אמר לאתר 'וואלה' כי "למרות שמדובר בממשלת מעבר, לכנסת יש סמכות לחוקק חוקים ביוזמת הממשלה". לדבריו: "חקיקה כזו מצריכה את האישור של היועמ"ש, אישור ועדת ההסכמות בכנסת והקמת ועדה מיוחדת לצורך הדיונים בחוק. מדובר בהליך מורכב, ארוך ומשמעותי שצריך להתכנס לתוך פחות משלושה שבועות. זה כמעט בלתי אפשרי". עוד טען אותו גורם כי המכשול הוא בחקיקה עצמה ולא רק בהליך.

ממשיכים להסית: 'ישראל ביתנו' דורשת הצבת מצלמות בקלפיות החרדיות

הגורם הסביר לאתר כי יש מורכבות רבה בהעברת החוק, לדבריו: "מדובר בחוק מורכב שדורש איזונים, זה לא דיון אחד והחוק אושר". בשל כך הוא טוען כי "ספק רב אם יש לכך היתכנות".

בנוסף ציטטו ב'וואלה' גורמים במערכת הפוליטית שהטילו ספק גדול שהחוק יעבור. "הליכוד יסתפק בוויכוח הפוליטי ובדיון התקשורתי סביבו", אמר גורם פוליטי השייך לצד הימני של המפה, "זה ישרת את המטרה יותר מהצבת המצלמות בפועל כי כך תושג הרתעה של הבוחרים הערבים".

שלשום פרסם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, את החלטתו בנוגע להצבת מצלמות בקלפיות השונות, על מנת למנוע זיופי קולות ואי סדרים – ואסר על המפלגות לצלם בקלפיות, כשבמקביל הורה על הקמת יחידת פיקוח על טוהר הבחירות. בתגובה הודיע הליכוד שיקדם חקיקת חוק בנושא.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן