סגן מזכ"ל חיזבאללה אמר כי הארגון יגיב "בצורה מפתיעה" על תקיפת הרחפנים בלבנון, אך מבהיר כי לא צפויה לפרוץ מלחמה: "נחליט על צעדינו כשיגיע הזמן". נסראללה צוטט הבוקר אומר: "לא ממהרים להגיב, רוצים שישראל תישאר בכוננות"

סגן מזכ"ל חיזבאללה, שייח נעים קאסם, אמר היום (רביעי) כי הארגון יגיב על תקיפת הרחפנים ברובע הדאחייה בביירות שיוחסה לישראל, בדבריו שב וחזר על איומי נסראללה והארגון: "אנחנו לא יכולים פשוט להבליג על המתקפה הישראלית, זכותנו להגיב. אנחנו נגיב והמכה שתקבל ישראל תהיה מפתיעה. לא נספק מידע באשר לתגובה המתוכננת", אומר קאסם בראיון לרשת החדשות הרוסית RT בשפה הערבית. אך הוסיף כי לא צפויה לפרוץ מלחמה בעקבות התקיפה: "אין אווירת מלחמה, אך תהיה תגובה. הכל יוחלט כשיגיע הזמן".

לדברי סגנו של נסראללה גם נשיא לבנון המקורב לחיזבאללה, מישל עאון, תומך בכוונות הארגון להגיב במתקפה על ישראל. "גם הנשיא חושב שאסור להיות בשקט מול התוקפנות הישראלית ושזכותנו להגיב", אמר.

בצה"ל הודיעו הבוקר כי השטח האווירי במרחק של שישה קילומטרים ק"מ מגבול ישראל-לבנון נסגר לטיסות אזרחיות בעקבות המתיחות הביטחונית. כמו כן, מטוסי ריסוס שעובדים בשגרה בשטחים חקלאיים סמוך לגבול נדרשים לקבל אישור פרטני לפני המראה.

הבוקר דיווח העיתון "א-שרק אל-אווסט", כי ראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי, מתואם עם מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, בניסיון לרסן את ישראל לאחר התרסקות הרחפנים ברובע הדאחייה בביירות. לפי הדיווח הבוקר ראש הממשלה הלבנוני חושש מפני הסלמת המצב "שתוביל אל הלא נודע". עוד טוען העיתון כי אל-חרירי מתואם עם נשיא לבנון, מישל עאון, ויו"ר הפרלמנט, נבי ברי, במאמצי ההרגעה.

בעיתון היוצא לאור בלונדון. טענו כי אל-חרירי מניח שחיזבאללה יגיב על ההתקפות הישראלית, ומאשים את ישראל בכך שהיא מנסה להכתיב כללי עימות חדשים בדרום לבנון, בעוד שלבנון עצמה כיבדה את כללי הרגיעה באזור מאז התקבלה החלטה 1701 במועצת הביטחון של האו"ם. כמו כן, אל-חרירי קיים שיחה עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב כחלק מאותם מאמצים לפתור את המצב באופן דיפלומטי, וזאת כדי להמנע מאופציה צבאית.

גורמי ממשל בלבנון ספרו כי בישיבת המועצה הביטחונית העליונה שנערכה אתמול בביירות, הבהיר הנשיא עאון כי ללבנון יש את הזכות להגן על עצמה בפני מלחמה שישראל כופה עליה.

במקביל מדווחת סוכנות הידיעות ספוטניק בשפה הערבית, כי גורם המקורב למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה טען כי בכינוס סגור של הארגון אתמול אמר נסראללה כי "לא ימהר להגיב" בתקיפה נגד ישראל בעקבות התקיפות שיוחסו לה בלבנון בתחילת השבוע. אותו גורם הוסיף כי מזכ"ל חיזבאללה אמר: "הישראלים יכולים לישון בשקט. התגובה שלנו לא תגיע היום". עוד סיפר הגורם כי נסראללה נשאל מתי תגיע התגובה – והשיב: "כשהתקיפה בקוניטרה (חיסול ג'יהאד מורנייה) התרחשה, הרוחות התלהטו. שישה אנשי הארגון נהרגו – אבל חיכינו עשרה ימים. כרגע אנחנו לא ממהרים. ניתן לישראלים להשאר בכוננות".

אמש פרסם המגזין הבריטי "טיימס" תמונות בהם ניתן לראות כי היעד שתקפו לכאורה המל"טים הישראליים בדאחייה בלבנון הוא מכשיר יקר ונדיר ולא מרכז תקשורת כפי שטען חיזבאללה. המכשיר שנקרא "מערבל פלנטארי" מערבב חומרים שמשפרים דיוק של טילים. המערבל שהופצץ היה קריטי למיזם של ארגון הטרור לייצר טילים מדויקים על אדמת לבנון. המכשיר המדובר, יוצר באיראן, ונחשב ליקר ונדיר, ולחזבאללה לקח זמן רב להביאו ללבנון. על פי הערכות, זהו המכשיר היחיד שהיה כזה במדינה.