Yonatan Sindel/Flash90

דיווח: "הושלמו ההכנות לקראת הגשת הצעת 'חוק המצלמות'"

משרדי הפנים והמשפטים השלימו את ההכנות לקראת הגשת הצעת החוק שתגדיר את המקרים בהם ניתן להשתמש במצלמות בקלפיות. ההצעה תדרוש את אישור היועמ"ש מנדלבליט. בכנסת צפוי רוב לחוק, אולם גורמים מעריכים כי "הסיכויים נמוכים מאוד" שהחוק יעבור
 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

משרדי הפנים והמשפטים השלימו את ההכנות לקראת הגשת הצעת 'חוק המצלמות' שתגדיר את המקרים שבהם ניתן לצלם ולהקליט את הבוחרים בקלפיות בבחירות לכנסת, כך מדווח הים אתר 'ווינט'. לפי הדיווח ההצעה תדרוש את אישור היועמ"ש אביחי מנדלבליט, אולם בכנסת צפוי לה רוב. החוק נתמך על ידי הליכוד, ולפי גורמים במפלגה, מטרת החוק היא למנוע זיופים בבחירות.

הבוקר דיווחנו כי גורמים במערכת הפוליטית ובמערכת המשפט טוענים כי "הסיכויים לקדם חקיקה ראשית בתוך שלושה שבועות הם נמוכים מאוד". גורם משפטי בכיר אמר לאתר 'וואלה' כי "למרות שמדובר בממשלת מעבר, לכנסת יש סמכות לחוקק חוקים ביוזמת הממשלה". לדבריו: "חקיקה כזו מצריכה את האישור של היועמ"ש, אישור ועדת ההסכמות בכנסת והקמת ועדה מיוחדת לצורך הדיונים בחוק. מדובר בהליך מורכב, ארוך ומשמעותי שצריך להתכנס לתוך פחות משלושה שבועות. זה כמעט בלתי אפשרי". עוד טען אותו גורם כי המכשול הוא בחקיקה עצמה ולא רק בהליך.

הגורם הסביר לאתר כי יש מורכבות רבה בהעברת החוק, לדבריו: "מדובר בחוק מורכב שדורש איזונים, זה לא דיון אחד והחוק אושר". בשל כך הוא טוען כי "ספק רב אם יש לכך היתכנות".

בנוסף ציטטו ב'וואלה' גורמים במערכת הפוליטית שהטילו ספק גדול שהחוק יעבור. "הליכוד יסתפק בוויכוח הפוליטי ובדיון התקשורתי סביבו", אמר גורם פוליטי השייך לצד הימני של המפה, "זה ישרת את המטרה יותר מהצבת המצלמות בפועל כי כך תושג הרתעה של הבוחרים הערבים".

שלשום פרסם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, את החלטתו בנוגע להצבת מצלמות בקלפיות השונות, על מנת למנוע זיופי קולות ואי סדרים – ואסר על המפלגות לצלם בקלפיות, כשבמקביל הורה על הקמת יחידת פיקוח על טוהר הבחירות. בתגובה הודיע הליכוד שיקדם חקיקת חוק בנושא.

כתבות קשורות

הקיץ בשיאו: עומסי חום כבדים בהרים ובפנים הארץ • האזינו לתחזית
ממונסי, לונדון וויליאמסבורג: אלה שמות הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס
אֲבָרֲכָה אֶת ה' בְּכָל עֵת • הרב פנחס זביחי • צפו
חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
הזמר מיכאל אזולאי בסינגל חדש - 'שמע בקולה'

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן