השבוע התקיימה שמחת שבע ברכות מיוחדת בביתו של מנכ"ל מוסדות חברון ותורת זאב הרב שלמה קרלנשטיין, לבנו של הגאון רבי ברוך סולובייצ'יק ראש ישיבת תורת זאב וחבר ועדת הרבנים של דגל התורה בירושלים, בהשתתפות רבנים ואישי ציבור • תיעוד בלעדי לאתר jdn

באירוע המצומצם השתתפו רבנים ואישי ציבור רבים. פתח את האירוע ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון שלאחר דברי תורה בפרשת השבוע, שיבח את שיתוף הפעולה עם הרב סולובייצ'יק שמביאה תועלת רבה לעיר, ואת החכמה והפיקחות בה הגאון רבי ברוך יודע לנווט את הדברים, על מנת שדברים שנראים מורכבים יבואו על פתרונם בצורה חלקה ונכונה, "בעיר שבה יש חוגים ותתי חוגים רבים כל כך כמו העיר ירושלים, תבונתו של הרב סולובייצ'יק מנחה אותנו תמיד, ומסייעת לנו לנהל את העיר מתוך שקט ושלווה לטובת כל תושבי העיר.

בתוך דבריו חשף ראש העיר, כי הוא התפעל מישרותו של ראש הישיבה, כאשר אף לאחר הניצחון הסוחף של מפלגת דגל התורה בעיר, שנזקף לזכותו של ראש הישיבה, אמר לו ראש הישיבה "אינני דורש עבורנו כלום מעבר למה שמגיע לנו בדין לפי גודל הציבור וצרכיו.

באירוע השתתף גם רבה של ביתר עילית הגאון רבי צבי ברוורמן שליט"א שכובד לשאת דברים, בדבריו ציין שעל פעולותיו של הגאון ר' ברוך רואים את הגדלות שירש מהדורות הקודמים, ודבר זה מתבטא אף בדור הבא שממשיך את שרשרת הזהב בגאון. בדבריו הודה גם למקורבו הרב שלמה קרלנשטיין שהשמחה נערכה בביתו, ואמר שסוד הכח של הרב קרלנשטיין הוא החתירה האמיתית להיטיב לזולת, והעובדה שהוא נועץ תמיד בדעת תורה על פעולותיו, כשבזכות זה זכה לאמונם הקרוב של גדולי ישראל והאדמורי"ם מכל החוגים והקהילות, שמפנים לחצים רבים, על מנת שיקבל על עצמו לנהל את מוסדותיהם, למרות המוסדות והישיבות הרבות שכבר נמצאים תחת אחריותו.

בסיום, נשא דברים הגר"ב סולובייצ'יק שברך את המשתתפים בשמחה, והודה למקורבו הרב שלמה קרלנשטיין על מסירותו למען הישיבה אותה הוא מנהל בתבונה שנים רבות.באירוע נצפו עוד רבנים ואישי ציבור רבים.