נתניהו בכנס בבת ים על ליברמן: "כמו איימן עודה, גם איוווט ליברמן התחייב לתמוך בבני גנץ • גם גנץ ולפיד חטפו אש: "תוכנית המאה תוצג לעולם אחרי הבחירות. מי יוביל את ישראל ברגע הקריטי הזה? הצמד הזה? הם בקושי יכולים לנהל את המפלגה שלהם"

במהלך כנס תמיכה שערכה היום מפלגת הליכוד בבת ים, בהשתתפות 2000 פעילי ליכוד, דוברי רוסית, תקף ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו את יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן ואמר, כי "מי ששם פתק לליברמן בעצם שם פתק לממשלה של גנץ ולפיד".

הצהרה זו מגיעה לאחר שיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן טרפד הקמת ממשלת ימין לפני מספר חודשים ובעקבות כך הוביל את מדינת ישראל לבחירות חדשות. בנוסף, גם לאחר הבחירות הצהיר כי יכפה הקמת ממשלת אחדות על הליכוד ו'כחול לבן' יחד עם ישראל ביתנו, כלשדבריו מפלגתו תמליץ לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה, על יו"ר המפלגה שתגרוף את מספר המנדטים הגדול ביותר.

מלבד הצהרות אלו שעה ספורה קודם הכנס של הליכוד בבת ים, חשף אתר ynet כי ליברמן קיים שיחות עם בכירי הליכוד ובהן העלה תרחיש של החלפת נתניהו, במקרה שלא ישיג גוש חוסם בבחירות. בהתאם לכך אמר נתניהו, כי "ליברמן חתם על הסכם שיתוף פעולה עם לפיד וגנץ. ליברמן אמר השבוע לפעיליו שצריך למנוע ממני להיות ראש הממשלה. אם אתם שמים פתק לליברמן, אתם בעצם שמים פתק לממשלה של גנץ ולפיד. אתם רוצים את זה?".

"לצערי יש מי שהחליט שלא לתמוך בממשלת ימין. אחד מהם זה איימן עודה. וכמו איימן עודה, לצערי, איווט ליברמן. גם הוא התחייב לתמוך בבני גנץ. מי שרוצה אותי כראש ממשלה חייב להצביע רק לליכוד. אין הצבעה בשני פתקים, יש רק פתק אחד – מחל. מי ששם פתק לליברמן בעצם שם פתק לממשלה של גנץ ולפיד".

מלבד דברים אלו התייחס נתניהו לתוכנית המאה של טראמפ, אותה הוא מתכוון לפרסם בזמן הקרוב. "הערב התבשרנו שתוכנית המאה של הנשיא טראמפ תוצג לעולם אחרי הבחירות", אמר נתניהו והוסיף: "יש לי הערכה סבירה שזה יהיה קרוב מאוד אחרי הבחירות. מי אתם רוצים שינהל את המשא ומתן מול הנשיא טראמפ על תוכנית המאה? אני בראשות ממשלת ימין והליכוד או גנץ ולפיד? אתם חושבים שטראמפ או פוטין יתרשמו במיוחד מגנץ או לפיד? זאת השאלה של הבחירות האלה, כי הנושא המדיני יפגוש אותנו בעוד כמה שבועות במלא עוצמתו. מי יוביל את מדינת ישראל ברגע הקריטי הזה? הצמד הזה? הם בקושי יכולים לנהל את המפלגה שלהם".