כתב רשת הטלוויזיה של חיזבאללה מפרסם תיעד תיעוד בו נראו רכבי סיור של צה"ל על גבול הלבנון מאוישים בבובות בדמות חיילים - "זו בדיחה שבכירים בצבא הישראלי יודחו בגללה", צייץ הכתב. מצה"ל נמסר כי הם אינם מתייחסים לדיווחים זרים

רשת הטלוויזיה של חיזבאללה מפרסמת היום (חמישי) תיעד מעניין מגבול הצפון. בתיעוד של הכתב, עלי שועייב, נראו רכבי סיור של צה"ל על גבול הלבנון מאוישים, לפי הכתב, בבובות בדמות חיילים – במקום בחיילים. "זו בדיחה שבכירים בצבא הישראלי יודחו בגללה", צייץ הכתב בחשבון הטוויטר שלו. שועייב המשיך להתרברב וכתב: "השערורייה הזו היא סמל לטיפשות, האויב טרם למד שהוא עומד בפני גברים חכמים, מקצועיים, אמיצים ובעלי אמונה מספקת שיוכלו להביס אותו". מצה"ל נמסר כי הם אינם מתייחסים לדיווחים זרים.


צילום: מתוך הטוויטר

תיעוד זה מגיע על רקע המתיחות בגזרת הצפון וההיערכות בישראל לתגובה של חיזבאללה לפעילות המל"טים במעוז ארגון הטרור בביירות, סגן מזכ"ל חיזבאללה, שייח נעים קאסם, אמר אמש כי הארגון יגיב על תקיפת הרחפנים ברובע הדאחייה בביירות שיוחסה לישראל, בדבריו שב וחזר על איומי נסראללה והארגון: "אנחנו לא יכולים פשוט להבליג על המתקפה הישראלית, זכותנו להגיב. אנחנו נגיב והמכה שתקבל ישראל תהיה מפתיעה. לא נספק מידע באשר לתגובה המתוכננת", אומר קאסם בראיון לרשת החדשות הרוסית RT בשפה הערבית. אך הוסיף כי לא צפויה לפרוץ מלחמה בעקבות התקיפה: "אין אווירת מלחמה, אך תהיה תגובה. הכל יוחלט כשיגיע הזמן".

דיווח: לבנון פועלת לפתרון דיפלומטי; נסראללה: "לא נמהר להגיב"

לדברי סגנו של נסראללה גם נשיא לבנון המקורב לחיזבאללה, מישל עאון, תומך בכוונות הארגון להגיב במתקפה על ישראל. "גם הנשיא חושב שאסור להיות בשקט מול התוקפנות הישראלית ושזכותנו להגיב", אמר.

סוכנות הידיעות ספוטניק בשפה הערביתמדווחת כי גורם המקורב למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה טען כי בכינוס סגור של הארגון אתמול אמר נסראללה כי "לא ימהר להגיב" בתקיפה נגד ישראל בעקבות התקיפות שיוחסו לה בלבנון בתחילת השבוע. אותו גורם הוסיף כי מזכ"ל חיזבאללה אמר: "הישראלים יכולים לישון בשקט. התגובה שלנו לא תגיע היום". עוד סיפר הגורם כי נסראללה נשאל מתי תגיע התגובה – והשיב: "כשהתקיפה בקוניטרה (חיסול ג'יהאד מורנייה) התרחשה, הרוחות התלהטו. שישה אנשי הארגון נהרגו – אבל חיכינו עשרה ימים. כרגע אנחנו לא ממהרים. ניתן לישראלים להשאר בכוננות".

דיווח: היעד שהותקף בלבנון יעכב את פרויקט הדיוק של חזבאללה בשנה

אמש פרסם המגזין הבריטי "טיימס" תמונות בהם ניתן לראות כי היעד שתקפו לכאורה המל"טים הישראליים בדאחייה בלבנון הוא מכשיר יקר ונדיר ולא מרכז תקשורת כפי שטען חיזבאללה. המכשיר שנקרא "מערבל פלנטארי" מערבב חומרים שמשפרים דיוק של טילים. המערבל שהופצץ היה קריטי למיזם של ארגון הטרור לייצר טילים מדויקים על אדמת לבנון. המכשיר המדובר, יוצר באיראן, ונחשב ליקר ונדיר, ולחזבאללה לקח זמן רב להביאו ללבנון. על פי הערכות, זהו המכשיר היחיד שהיה כזה במדינה.

בצה"ל הודיעו אתמול כי השטח האווירי במרחק של שישה קילומטרים ק"מ מגבול ישראל-לבנון נסגר לטיסות אזרחיות בעקבות המתיחות הביטחונית. כמו כן, מטוסי ריסוס שעובדים בשגרה בשטחים חקלאיים סמוך לגבול נדרשים לקבל אישור פרטני לפני המראה.