צילום: פלאש 90

זהות פורשת מהמרוץ: נתניהו ופייגלין ימסרו הצהרה לתקשורת

מפלגת זהות חוברת לליכוד ופורשת מהמרוץ לכנסת ה-22, ראש הממשלה ויו״ר הליכוד ויו״ר זהות ימסרו הצהרה משותפת לתקשורת בשעה 17:00. אמש אמר פייגלין כי "נוצרה הזדמנות לא צפויה, להפוך את מה שנראה היה ככישלון להצלחה גדולה"

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • באו לשחק ואולי תזכו במארז מפנק של מוצרי תנובה עד הבית, אז למה אתם מחכים? >>

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

מפלגת זהות של משה פייגלין פורשת מהמרוץ לכנסת ה-22, ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו ויו״ר זהות משה פייגלין ימסרו הצהרה משותפת לתקשורת בשעה 17:00. אחרי שהכחישו שוב ושוב במפלגת 'זהות' כי בכוונתם לפרוש מהמרוץ בבחירות לכנסת ה-22, אמש נפגש יו"ר המפלגה משה פייגלין שוב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולאחריה הצהיר, כי "נוצרה הזדמנות לא צפויה, להפוך את מה שנראה היה ככישלון להצלחה גדולה", כשלדבריו הוא "יביא את ההסכם למשאל מתפקדי זהות".

בעקבות ההסכם בין מפלגות הליכוד וזהות, שיגרה "המחנה הדמוקרטי" פנייה לראש הממשלה וליועץ המשפטי לליכוד, בשל חשד לעבירה על מימון מפלגות ונתינת ולקיחת שוחד. ח"כ סתיו שפיר בראשי המפלגה הסבירה: "התרגלנו לזה שקונים פה חברי כנסת רגע אחרי הבחירות ושמעבירים מיליארדים מסעיף לסעיף רגע אחרי שאושר התקציב. אבל זה כבר שפל חדש: לקנות מועמדים לכנסת לפני הבחירות, והרבה אחרי סגירת הרשימות".

כזכור, רק לפני יומיים פורסם כי פייגלין נפגש עם ראש הממשלה על מנת לבחון אפשרות ולפיה 'זהות' לא תתמודד בבחירות הקרובות. במפלגה מיהרו להבהיר, כי "שום הסכם לא נחתם, זהות מתארגנת במלוא הקיטור לבחירות ותקיים כנס בחירות רב משתתפים בגני התערוכה בתל אביב, מתוך מטרה להיבחר לכנסת ולקדם משמעותית את מהפכת הזהות והחירות".

יו"ר המפלגה משה פייגלין הוסיף ואמר: "אין זה סוד כי מופעלים עלינו לחצים כבדים בכדי להסיר את המועמדות ומופנות אלינו כל העת הצעות מהצעות שונות, אולם את הבטחתי לבוחרים לא אפר". יחד עם זאת, אמר פייגלין, כי "גם אם אקבל הצעה שמקדמת בצורה משמעותית מאוד את מצע זהות, לא אקבל שום החלטה העומדת בסתירה להבטחתי. במקרה שכזה אביא את ההחלטה בפני כלל חברי מפלגת זהות במשאל מתפקדים מסודר, ואפעל כפי שיחליטו".

על פי דיווחים, במהלך הפגישות בין נתניהו לפייגלין, הבטיח ראש הממשלה למנותו לשר כלכלי בכיר בממשלה הבאה, כמו גם לבצע צעדים כלכליים ברוח המצע של מפלגת זהות, במידה ומפלגתו לא תרוץ בבחירות, כשההצעה אף כוללות כיסוי החובות של זהות בסך שלושה מיליון שקלים.

אמש ערכה המפלגה כנס בגני התערוכה בתל אביב, במהלכה נשאו בכירי המפלגה דברים. היו"ר משה פייגלין אמר בדבריו, כי "לא רצים להציל מפלגות אחרות ולא נבהלים משום גוועלד. הפעם מבינים שאם לא נצביע, החלום לא יתממש! אל תתנו להם להפחיד אתכם ולגזול מכם את התקווה. פתק ועוד פתק ועוד פתק ולכולנו תהיה מדינה עם זהות".

על אף ההצהרות והכנס שערכה המפלגה אמש, אמר משה פייגלין היום בראיון לגל"צ אחרי פגישתו עם נתניהו: "אנחנו מתקדמים להסכם לפיו אני מוותר על הריצה בתמורה לתפקיד בממשלה. אביא את ההסכם למתפקדי זהות ונחליט. נוצרה הזדמנות לא צפויה – להפוך את מה שנראה היה ככישלון להצלחה גדולה".

6 תגובות

בלי שגם עוצמה תפרוש, כלל לא בטוח שלא ילכו לטמיון מספר זהה של קולות לאלו שהיו יורדים לולי פרישת זהות, משום שיהיו שיאמרו שעכשיו יש לעצמה יותר סיכוי לעבור.

והמיצובישי לגונן שגב זה לא שוחד?

האנשים שבוחרים בזהות ברובם אינם קשורים לעוצמה יהודית כך שאם היא תפרוש הקולות לא ינדדו לעוצמה

מה שביבי הבטיח לפייגלין זה מותר על פי החוק אושזה שוחד או משהו כזה

הקולות שלהם יעברו לעוצמה!

אף אחד לא יגיד שיש לעוצמה יותר סיכוי כי ההבדל בין זהות לעוצמה גדול יותר מההבל בין הליכוד לכחול לבן… מצביעי עוצמה פנאטיים, ומצביעי זהות ליברלים התומכים בהפרדת דת ממדינה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן