אלוף פיקוד צפון נפגש עם ראשי הרשויות בגליל והתייחס לחשש מתגובת חיזבאללה האלוף הבהיר כי בשלב זה אין צורך לפתוח מקלטים. בהתאם להערכת מצב צה"ל הכריז על עוצר יציאות למספר חטיבות לוחמות בגזרה הצפונית – עד להודעה חדשה

בהתאם להערכת מצב, הוחלט הערב (חמישי) בצה"ל על עוצר יציאות למספר חטיבות לוחמות, זאת במסגרת ההיערכות בגזרה הצפונית לתגובת חיזבאללה למתקפת הרחפנים. לפי הודעת צה"ל העוצר יהיה בתוקף עד להודעה חדשה. ההכרזה על עוצר היציאות היום באה כיומיים לאחר ההוראה על הגבלת תנועת כלי הרכב סמוך לגבול לבנון.

היום קיים מפקד פיקוד צפון, אמיר ברעם, שיחה עם ראשי רשויות בגליל בה אמר: "אתם צריכים להיערך לא לתגובת חיזבאללה לעבר צה"ל, אלא לתגובה שלהם על התגובה שלנו". האלוף הפיקוד הבהיר כי "אם חייל צה"ל יישרט – אנחנו נגיב בחריפות".

בפגישה השתתפו מפקד מחוז צפון בפיקוד העורף, אלוף-משנה איציק בר, וקציני עורף והגנה מרחבית בפיקוד הצפון. האלוף ברעם הוסיף: ״אני מלא הערכה לראשי הרשויות על השותפות, על השיח וגם על התגובות השקולות שמצביעות על מנהיגות אזרחית חזקה. קיום חיים ושגרה אזרחית לא סותרת את העובדה שצריכים להיערך גם לחירום ולהיות מחוברים למפקדים והיחידות במרחב. אני מדגיש שאתרי תיירות, פארקים ואירועים נמצאים בשגרה מלאה. אנחנו נערכים לכל האפשרויות ואם נידרש, נגיב ולכן אני לא יכול שלא להכניס את ראשי הרשויות לתוך העניין". במפגש הציג מפקד הפיקוד לראשי הרשויות את עיקרי הערכת המצב והיערכות הכוחות למול השמירה על השגרה בעורף האזרחי.

במהלך המפגש, חלק מראשי הרשויות אמרו כי לאור המצב הם שוקלים לפתוח את המקלטים שבשטחי המועצות, אך האלוף ברעם הרגיע אותם ואמר כי ההחלטה אם לפתוח מקלטים היא באחריותם, אולם לדעתו בשלב הזה אפשר להמתין עם ההחלטה.

מפקד פיקוד צפון הבהיר כי "ההחלטה על התקיפות האחרונות לא תלויה בבחירות או בהחלטות פוליטיות". לדבריו, "יש לרמטכ"ל אישור מוחלט לפעול לסיכול ההתבססות האיראנית וכל הפעולות לא תלויות בהחלטות הדרג הפוליטי".