סקר: פרישת פייגלין מהמרוץ לכנסת לא מוסיפה מנדטים לגוש הימין

מסקר שפורסם הערב עולה כי מפת המנדטים כשמפלגת זהות של משה פייגלין רצה לכנסת, ובמקרה שהי פורשת מהמרוץ לא משתנה וכי החיבור של הליכוד לזהות בו הובטח ליו"ר המפלגה תפקיד שר לא מתורגם למנדטים שהתווספו למפלגת השלטון

סקר מנדטים חדש שפורסם היום (חמישי) בדק את מפת המנדטים אם הבחירות היו נערכות היום כשמפלגת זהות של משה פייגלין רצה לכנסת, אולם הנשאלים בסקר התבקשו לענות לאיזו מפלגה יצביעו במקרה שמפלגתו של פייגלין תפרוש מהמרוץ.

בסקר שבוצע עבור 'חדשות 12' ונערך ע"י מכון מדגם iPanel הוצגו לנשאלים השאלה: אם הבחירות היו מתקיימות היום, לאיזו מפלגה היית מצביע? הליכוד היא המפלגה הגדולה ביותר ומקבלת 31 מנדטים, אחריה מפלגתם של גנץ ולפיד כחול לבן שמקבלת 30 מושבים בכנסת הבאה, הרשימה המשותפת 10, ימינה ברשות שקד 10, ישראל ביתנו שומרת על כוחה בסקרים מאז הוחלט על הקדמת הבחירות ומקבלת 10 מנדטים, יהדות התורה לפי הסקר מקבלת את המנדט השמיני שבבחירות האחרונות קיבלה על ידי עשרות קולות בלבד, ש"ס 7, המחנה הדמוקרטי 7 והעבודה-גשר 7 מנדטים.

לא עברו את אחוז החסימה (לפחות 1%): עוצמה יהודית עם 1.8% מהקולות וזהות שבשעת עריכת הסקר עדיין לא היה ידוע האם תפרוש מהמרוץ לכנסת וקיבלה 1.2%.

מפת הגושים לפי סקר זה: ימין 41, חרדים 15, מרכז שמאל 44, ערבים 10 וישראל ביתנו 10.

לנשאלים הוצגה השאלה: אם הבחירות היו מתקיימות היום, ומפלגת זהות בראשות משה פייגלין הייתה פורשת מהמירוץ לכנסת, ויתר המפלגות ללא שינוי, לאיזו מפלגה היית מצביע? לפי שאלה זו הליכוד מקבלת 31 מנדטים, כחול לבן 30, הרשימה המשותפת 10, ימינה 10, ישראל ביתנו 10, יהדות התורה 8, ש"ס 7, המחנה הדמוקרטי 7 והעבודה-גשר עם 7 מנדטים.

לא עברו את אחוז החסימה (לפחות 1%): עוצמה יהודית 1.9%.

מפת הגושים לפי סקר זה: ימין 41, חרדים 15, מרכז שמאל 44, ערבים 10 וישראל ביתנו 10.

עוד נשאלו העונים לסקר מי מבין האישים הבאים לדעתך הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה? 43% השיבו בנימין נתניהו, על בני גנץ חושבים 29%, אף אחד מהם 19% ולא יודע 9%.

כאמור, הסקר נערך ע"י מכון מדגם iPanel עבור 'חדשות 12' בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה בקרב 502 נשאלים, טעות הדגימה המרבית בסקר 4.4%+. מועד איסוף הנתונים: 28-29 באוגוסט 2019.

4 תגובות

אין דבר כזה. או שהסקר מגמתי, או שאינו מספיק מקצועי, או שבטווח טעןת הדגימה קשה לצפות את השינוי אבל הוא לייב להיות קיים.
מסקנה: כנראה שהסקר אינו משקף תמונת מנדטים אמיתית, גם לגבי כל יתר המפלגות. רק לאחר הבחירות נדע את המצב האמיתי (כנראה גוש הימין גדול יותר)

זה רק מוכיח עד כמה סקר הוא שקר. להיכן בדיוק נעלמים מצביעיו?

חחחח תגידו שוב!! כמה טעות הדגימה?

ההסבר הוא פשוט בסקר זה זהות מקבלת רק 1.2 ואם אין זהות אז זה מתפזר בין הרבה מפלגות וחלקם לא מצביעים אז זה מוסיף לכל גוש הימין מנדט או קצת פחות אבל לשום מפלגה ספציפית מנדט

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *