צילום: הבית הלבן

ארה"ב הטילה סנקציות על גורמים פיננסיים שהעבירו כספים מאיראן לעזה

ממשל טראמפ הטיל עיצומים על גורמים מלבנון ומעזה שהעבירו "מליוני דולרים" בין כוח קודס האיראני לגדודי עז א-דין אל-קאסם בעזה • במקביל, הממשל הגדיר בנק לבנוני כישות טרור עולמית • נתניהו: "זהו מהלך חשוב שנועד להפעיל לחץ על איראן"

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

ארצות הברית הודיעה הערב (חמישי) כי יטיל סנקציות על שורה של גורמים פיננסיים מלבנון ומעזה, "שמסייעים בהעברת מיליוני דולרים בין כוח קודס של משמרות המהפכה האיראניים, לבין הזרוע הצבאית של חמאס בעזה, גדודי עז א-דין אל-קאסם".

במקביל, הגדיר משרד האוצר האמריקני בנק לבנוני כישות טרור עולמית, בעקבות כך שהבנק מעניק שירותים פיננסיים לארגון הטרור חיזבאללה. ההחלטה נגד הבנק, Jammal Trust Bank SAL, היא חלק מיישום צו שהוציא הנשיא טראמפ נגד חיזבאללה.

הממשל בוושינגטון מסר כי קיבל מידע לפיו הבנק "מקיים מערכת יחסים ארוכה עם גורם משמעותי בחיזבאללה, ונותן שירותים פיננסיים למועצה המבצעת של חיזבאללה, ולקרן השהיד האיראנית, שמעבירה כספים למשפחות של מחבלים מתאבדים". עוד הוסיפו כי "ארצות הברית תמשיך לפעול עם הבנק המרכזי הלבנוני כדי למנוע מחיזבאללה גישה למערכת הבנקאות העולמית. הצעד הזה הוא בגדר אזהרה לכל מי שייתן שירותים לארגון הטרור הזה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על המהלך ואמר: "אני מברך את הנשיא טראמפ ואת הממשל האמריקני על ההחלטה החשובה להטיל סנקציות על בנק לבנוני שמשמש כזרוע מימון איראנית לארגון הטרור חיזבאללה. זהו מהלך חשוב שנועד להפעיל לחץ על איראן וגרורותיה שפועלות נגד מדינת ישראל. אני קורא גם למדינות נוספות לפעול נגד התוקפנות האיראנית במזרח התיכון".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן