שני סקרים חדשים שמתפרסמים הבוקר מצביעים על כך כי לשני הגושים עדיין אין את הרוב של 61 מנדטים להקים קואליציה וישראל ביתנו נשארת לשון מאזניים • סקר מכון רפי סמית: 'עוצמה יהודית' מתחזקת ומקבלת 2.5%, המתורגמים לכמעט 3.5 מנדטים

אחרי פרסום הדו"ח על פריצת האקרים הרוסים במטה 'כחול לבן', מסקר שמתפרסם היום בעיתון 'ישראל היום' עולה כי מפלגת 'כחול לבן' לא נפגעת מכך .
אלקטוראלית ואף אחרי זמן רב עוקפת את הליכוד ומקבלת 32 מנדטים, לעומת הליכוד שבסקר זה 30 בלבד שמקבלת הליכוד.

על פי הסקר שנערך על ידי מכון 'מאגר מוחות', עבור 'ישראל היום' ו- i24NEWS, במידה והבחירות היו מתקיימות היום ישראל ביתנו והרשימה המשותפת מקבלת 11 מנדטים, 'ימינה' 10 מנדטים, ש"ס 8 מנדטים, יהדות התורה 7 מנדטים, המחנה הדמוקרטי- 6 מנדטים והעבודה-גשר עם 5 מנדטים בלבד.

בסקר נוסף שפורסם הבוקר ברדיו 103FM ונערך על ידי מכון הסקרים של רפי סמית, כמות המנדטים שהמפלגות הגדולות מקבלות הן הפוכות מהסקר השני, כאשר הליכוד עם 32 וכחול לבן עם 30 מנטים.

גם בסקר זה הרשימה המשותפת וישראל ביתנו מקבלות מספר זהה של מנדטים ועומדות על 10, יחד עם מפלגת ימינה שמקבלת אף היא 10 מנדטים בסקר זה. ש"ס 8 מנדטים, יהדות התורה והמחנה הדמוקרטי 7 מנדטים. גם כאן העבודה בוגרת את הרשימה עם 5 מנדטים.

עוד עולה מסקר זה, כי לו הבחירות היו מתקיימות היום מפלגת 'עוצמה יהודית' הייתה מקבלת 2.5% המתורגמים לכ-3.5 מנדטים, זאת לעומת סקר שנערך על ידי אותו מכון סקרים לפני כשבועיים, בו קיבלה עוצמה יהודית 1.7% בלבד. נציין, כי סקר זה נערך טרם פרישת מפלגת 'זהות' מהמירוץ לכנסת.

נציין כי בשני סקרים אלו, 'ישראל ביתנו נשארת לשון מאזניים, כאשר בסקר 'ישראל היום', גוש הימין מקבל 55 מנדטים וגוש מרכז-שמאל מקבל 54 מנדטים, כאשר ישראל ביתנו עם 11 מנדטים. בסקר רדיו 103 גוש הימין מקבל 57 מנדטים וגוש המרכז-שמאל 53 מנדטים, כאשר ישראל ביתנו עם 10 מנדטים.