בלבנון דווח על שריפה שפרצה כתוצאה מהטלת פצצות אורה על ידי צה"ל • שיירות של מובילים צבאיים עם תותחים עשו את דרכם לגבול הצפון לאורך היום • בצה"ל תגברו כוחות בחיל האוויר, חיל הים וחיל המודיעין • גויסו גם מספר מצומצם של אנשי מילואים

צה"ל ממשיך לתגבר ביממה האחרונה את גבול לבנון בכוחות ארטיליריה ושריון ברקע ההכנות לתגובה אפשרית של חיזבאללה לחיסול פעילי הארגון בסוריה ולתקיפה שיוחסה לישראל ברובע הדאחיה בביירות. צה"ל נערך לאפשרות שחיזבאללה יבצע פעולה צבאית בגבול או בעורף מדינת ישראל באופן שיחייב את צה"ל להגיב באופן רחב.

שיירות של מובילים צבאיים נצפו לאורך היום כשהם עושים את דרכם צפונה, נושאים על גבם תותחים, וצה"ל תגבר מערכים התקפיים והגנתיים בצפון, כולל סוללות כיפת ברזל שנפרסו בימים האחרונים.

בצה"ל גייסו גם מספר מצומצם של אנשי מילואים להשלמות בכמה מערכים. על קו הגבול הצבא מצמצם בימים האחרונים את תנועת כוחותיו כדי לא לאפשר מטרות לחיזבאללה.

כתב ערוץ אל-מנאר של ארגון הטרור חיזבאללה העלה לרשת סרטון של השריפה שפרצה באזור וטען כי אחת מפצצות התאורה נפלו ליד אחד המוצבים של כוח יוניפי"ל.

בשבוע החולף שיפרו כוחות צה״ל בהם כוחות יבשה, אוויר, ים ומודיעין את מוכנותם למגוון תרחישים במרחב פיקוד הצפון ועוצבת הגליל.

במסגרת הערכת המצב הוחלט על דחיית התרגיל הצה״לי שתוכנן למחצית השנייה של השבוע.  התרגיל אוחד עם התרגיל המטכ״לי שמתוכנן לימים 8-12/9/19 (״אבן הראשה״).

כמו כן, החליט הרמטכ"ל אביב כוכבי, כי דובר צה״ל, תת-אלוף רונן מנליס, שמועד החלפתו תוכנן ליום שלישי הקרוב, יישאר בתפקידו בעת הזו, ומועד החלפתו עם תת-אלוף הדי זילברמן יקבע בהמשך.