ראשי חמאס התחייבו בפני המצרים לרסן את ההפגנות על הגדר בשישי האחרון. נטען כי ישראל תשיב את הכנסת הדלקים לתחנת הכוח בעזה למכסתה המלאה, לאחר שזו קוצצה בעקבות ירי הרקטות בשבוע שעבר שגרמו לפציעתם של מס' אזרחים

אתר החדשות הפלסטיני סווא מדווח כי ישראל תחדש מחר (ראשון) במלואה את הזרמת הסולר הקטרי לתחנת הכוח ברצועת עזה. לדיווח, הנשען על מקור באו"ם, אין אישור רשמי מישראל.

השבוע צמצמה ישראל בחצי את כמות הסולר שהזרימה לתחנת הכוח, בשל ירי הרקטות לשדרות. אתר חדשות פלסטיני אחר דיווח אתמול בבוקר שמצרים התחייבה לפני חמאס שהסולר יזרום לעזה כסדרו החל מהשבוע הקרוב, בתנאי שתופחת האלימות בהפגנות הגדר בימי שישי.

אתמול הגיעו להפרות הסדר השבועיות בגבול הרצועה כ-6,000 פלסטינים, חלקם התפרעו והשליכו מטענים ורימונים אל עבר כוחות צה"ל. חייל צה"ל נפצע קל מרסיסי רימון שהושלך לעברו בהפרות הסדר. בנוסף על כך, ארבעה פלסטינים חמושים בסכין וברימון נתפסו כשניסו לחדור לישראל מדרום הרצועה.

מצרים שלחה אזהרה חמורה לחמאס שלא תתגרה בישראל, משום ש"כל הבכירים הישראלים רציניים באיומיהם" להנחית על רצועת עזה מכה צבאית קשה אם יימשך ירי הרקטות. נכתב כי בחמאס התייחסו לאיומים בביטול, וטענו כי מאחורי ירי הרקטות עומדות יוזמות עצמאיות כתוצאה מהלחץ שמפעילה ישראל על הרצועה – ובמיוחד ההחלטה הישראלית לצמצם בחצי את כמות הדלקים המוכנסים להפעלת תחנת הכוח העזה. בחמאס הבהירו כי אין ביכולתם לערוב לשקט כל עוד המצב הנוכחי של הסנקציות נותר בעינו.

על פי הדיווח, ההקלות שעליהם שוחחו הצדדים כוללות אישור מצרי להגדלת כמות הסחורות הנכנסת לרצועה דרך מעבר רפיח והקלות במעבר ליוצאים מהרצועה למצרים.

ביום רביעי בערב נשמעה אזעקת צבע אדום במושב נתיב העשרה שבמועצת חוף אשקלון, בעקבות שיגור אחד שזוהה משטח רצועת עזה לעבר ישראל. תושבים באזור שמעו פיצוץ, אך בצה"ל הדגישו כי השיגור לא חצה את שטח ישראל. לא דווח על נפגעים או על נזק. זמן קצר לאחר מכן מסר דובר צה"ל כי כלי טיס תקף בתגובה עמדה של חמאס בצפון הרצועה.

מיד עם הישמע האזעקה ב-21:18, נכנסו תושבי היישוב למרחבים המוגנים. בהלה רבה אירעה באותם רגעים, במהלך אירוע רחצה לילית בבריכה של המושב.