למרות הצבת איילת שקד בראש המפלגה, על פי סקרים פנימיים שערכה הרשימה, מרבית מצביעיה משתייכים לציבור הדתי. האסטרטגיה החדשה - פיצול: שקד תופיע במרחב החילוני, פרץ וסמוטריץ' יופיעו בדתי וידגישו את ה"מחויבות לתורה"

עם ההגעה לישורת האחרונה של מערכת הבחירות, שוררת דאגה גדולה במפלגת ימינה. לא רק בשל העובדה שנתניהו לא מהסס לתקוף אותם ומתכוון לנסות להעביר מנדטים מימינה לעבר הליכוד, אלא גם משום שכמעט אין היענות מצד חילונים לתמוך ולהצביע לרשימה. כך דווח הבוקר ב'ישראל היום'.

בשל כך, החל מהיום מפצלים במפלגה את קמפיין הבחירות לשניים: אחד לקהל החילוני ושני לקהל הדתי. על פי התוכנית, בריכוזי אוכלוסייה חילונית ובפרסומים בכלי התקשורת הכלליים, תופיע רק איילת שקד, עם מסרים ששמים דגש על ענייני משילות, ומדיניות ביטחון אגרסיבית יותר מול מה שהם מכנים "הססנות ביטחונית", כמו בגזרת הדרום מול חמאס.

מצד שני, מדווח יהודה שלזינגר, ביישובי יהודה ושומרון, בערוצים מגזריים, בעלוני השבת ובכלי התקשורת הפונים לציבור הדתי־לאומי, יובלטו השרים רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ', שידגישו את ה"מחויבות לתורה", השאיפה לקידום מסורת ישראל ושמירה על הסטטוס קוו.

סוגיית המצביעים החילונים היא עניין משמעותי בתוך המפלגה. כזכור, מסע השכנועים כלפי רפי פרץ לוותר על מקומו לטובת שקד, התבסס על ההנחה שאם הוא יעמוד בראש הרשימה – רק דתיים יצביעו לה. בסביבת שקד טענו כי אם היא תוצב בראש, היא תוכל להביא קולות גם מחוץ לציונות הדתית.

אולם על פי הערכות עדכניות בתוך המפלגה, כוחה עומד על שמונה מנדטים, כולם מהציונות הדתית. גורמים במפלגה טוענים כי "לא מדובר בהפתעה, ידענו שהחיבור עם הבית היהודי יגרום לכך שחילונים לא יזדהו עם המפלגה. בשיחות בין נפתלי בנט לאיילת שקד, זו היתה אחת מנקודות המחלוקת. בנט טען כי ברגע שיתחברו עם הצד הדתי־שמרני, מצביעים חילונים יסתייגו – וכך קורה. גם שקד ידעה זאת, אבל העדיפה ללכת על בטוח מאשר להתמודד בשתי רשימות".