ראש הממשלה בפגישה עם נשיא הונדורס | צילום: קובי גידעון לע"מ

נציגות חמישית בבירה: נשיא הונדורס יחנוך משרד דיפלומטי בירושלים

במרכז ירושלים תיחנך הערב משרד בעל מעמד דיפלומטי של הונדורס, בהשתתפות הנשיא שנחת אמש בישראל והדגיש כי הצעד מהווה הכרה בירושלים כבירת ישראל. משרד החוץ: "צעד חשוב לקראת מעבר עתידי של שגרירות הונדורס לירושלים"

במרכז ירושלים תיחנך הערב (ראשון) נציגות רשמית של הונדורס. את משרד הסחר והטכנולוגיה של המדינה המרכז־אמריקנית יחנכו נשיא הונדורס חואן אורלנדו הרננדס, שהגיע אמש לארץ, וראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת כחלק מבליץ של ביקורים מדיניים של מדינאים זרים בישראל ושל נתניהו בחו"ל, לקראת הבחירות.

במשרד החוץ מציינים כי משרד הסחר שייפתח יהיה בעל מעמד דיפלומטי וכי, "ישראל מברכת על פתיחת משרד הסחר ורואה בו צעד חשוב לקראת מעבר עתידי של שגרירות הונדורס לירושלים ופתיחת שגרירות ישראל בבירת הונדורס. צעד זה משקף נאמנה את היחסים הקרובים בין המדינות וכן את יחסי הידידות בין שני העמים", אומרים במשרד החוץ.

נשיא הונדורס, חואן אורלנדו ארננדס, אמר לקראת ביקורו בישראל כי פתיחת הנציגות תהיה הכרה בכך שירושלים היא בירת ישראל. לדבריו, הוא יודע שתהיה ביקורת רבה בעולם על המהלך אך הגדיר את המהלך כהכרת הטוב לישראל שתומכת בהונדורס בתחומי החקלאות, הטכנולוגיה, החדשנות והביטחון.

במהלך הביקור צפוי הנשיא לפגוש את רה"מ נתניהו במעון רה"מ בירושלים וכן לחנוך עמו יחד את משרד הסחר הדיפלומטי של הונדורס בירושלים. הביקור יכלול גם סיור במספנות ישראל והשתתפות של הנשיא הרננדס במפגש עסקי רם דרג עם בכירים מהקהילה העסקית הישראלית במטרה לקדם את ההשקעות וקשרי הסחר בין המדינות.

נשיא הונדורס חואן הרננדס נוחת בישראל אמש. צילום: משרד החוץ

כזכור, במהלך ראיון שהעניקה בשבוע שעבר רעיית ראש הממשלה באולפן הליכוד הנייד של שרת התרבות והספורט מירי רגב 'מירי בדרכים', סיפרה שרה נתניהו, כי "בתחילת השבוע הונדורס תפתח בירושלים נציגות דיפלומטית ראשונה בנוכחות נשיא הונדורס ורעייתו".

"הוזמנתי לביקור רשמי מדיני בגואטמלה יחד עם משלחת דיפלומטים ממשרד החוץ ע"י רעיית נשיא גואטמלה, פטריסיה דה מורלאס", סיפרה רעיית ראש הממשלה. "קיימתי שם ביקור מדיני, השתתפנו בטקסים רשמיים וחשובים, תרמנו תרופה מצילת חיים לילדי גואטמלה והקמנו שכונה וכפר חדש שנהרס מהתפרצות של הר געש וקראנו לשכונה 'ירושלים החדשה'. השכונה נתרמה ע"י מדינת ישראל".

שרה נתניהו הוסיפה, כי "במסגרת הביקור, הוזמנתי לארוחת צהריים ע"י נשיא גואטמלה ורעייתו. בזמן הארוחה החמה והידידותית, ביקשתי מהנשיא שהוא יעזור לנו להעביר את השגרירות של הונדורס לירושלים. באותו רגע הוא התקשר לחברו נשיא הונדורס (חואן ארננדס) ואמר לו שהוא יושב איתי בארוחת צהריים ושאני הצעתי שהוא יעביר את השגרירות לירושלים".

"כך החל השיח בין המדינות שיגיע לשיאו ביום ראשון הקרוב, אז יתקיים אירוע מרגש וחשוב מאוד", הוסיפה נתניהו וסיפרה לראשונה, כי "הונדורס תפתח בירושלים נציגות דיפלומטית ראשונה בנוכחות נשיא הונדורס ורעייתו. מרגש מאוד".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *