צה"ל ירה פגזים לעבר הצד הלבנוני של חוות שבעא, מס' שריפות פרצו. ערוץ אל מנאר דיווח כי רחפן הטיל חומרי בעירה על אחת החורשות באזור. חיים רוקח: "צה"ל ערוך על הגבול ועושה כל מה שצריך". לדבריו, אין הנחיות מיוחדות למוסדות החינוך

ערוץ "אל-מנאר" של חיזבאללה דיווח כי צה"ל ירה פגזים לעבר הצד הלבנוני של חוות שבעא, וכי רחפן הטיל חומרי בעירה על אחת החורשות באזור.

דו"צ דיווח: לפני זמן קצר פרצו שריפות במרחב הגבול עם לבנון. מקור השריפות בפעילות כוחות צה"ל במרחב.

כמו כן, תנועה של מטוסים ומסוקים הורגשה בצהריים (ראשון) לכיוון גבול הצפון. גם אתמול צה"ל פעל באזור הר דב, וכתוצאה מהפעילות במרחב פרצה שריפה בצמחייה באזור.

אתמול החליט הרמטכ"ל אביב כוכבי לדחות תרגיל שתוכנן להמשך השבוע. צה"ל מסר אמש כי "אנשי המילואים שהוזמנו לתרגיל קיבלו הודעה על מועדי התייצבותם המעודכנים". במקביל, הוחלט כי דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, שמועד החלפתו תוכנן ליום שלישי הקרוב, יישאר בתפקידו בעת הזו, ומועד החלפתו עם תת-אלוף הדי זילברמן ייקבע בהמשך.

כמו כן, הצבא שינע אתמול תותחים מתנייעים לגבול הצפון לאחר שהוחלט לסגור את המרחב האווירי מעל קריית שמונה עד 8 בספטמבר. המרחב האווירי בגבול לבנון וברמת הגולן נסגר כבר בתחילת השבוע שעבר.

חיים רוקח, ראש המועצה האזורית גולן, סיפר בראיון ל'ווינט' כי התושבים שומרים על שגרה: "צה"ל ערוך על הגבול ועושה כל מה שצריך". לדבריו, אין הנחיות מיוחדות למוסדות החינוך בצפון וכי "המוסדות ממוגנים. הממ"דים צמודים לכיתות. מערכת החינוך הכינה את עצמה במשך כל הקיץ".