חיזבאללה ירה 3-2 טילי קורנט לעבר עמדה במוצב אביבים ואל ג'יפ ליד המוצב. איש לא נפגע. צה"ל הגיב בירי ארטילרי ומכלי טיס לעבר מטרות בדרום לבנון. מוקדם יותר דיווח צה"ל כי שריפות שנגרמו בשטח לבנון הן תוצאה של פעילות הצבא

(עדכון אחרון 19:00)

כמה טילי נ"ט נורו היום (ראשון) מלבנון לעבר בסיס צה"ל ורכבים צבאיים במרחב מושב אביבים הסמוך לגבול. לא היו נפגעים בתקרית מקרב כוחות צה"ל. דובר צה"ל רונן מנליס מסר כי בתקרית הותקפה עמדה וג'יפ צבאיים. "חיזבאללה רצה להרוג חיילים ולא הצליח", אמר. בתגובה צה"ל תקף את החולייה שביצעה את הירי באמצעות כלי טיס. כמו כן צה"ל תקף בדרום לבנון בירי ארטילרי ובמסוקי קרב

ההסלמה החמורה אחר הצהריים החלה לאחר שחיזבאללה ירה כמה טילי נ"ט אל בסיס צבאי וכלי רכב צבאיים באזור אביבים – ומצה"ל נמסר כי יש כמה פגיעות. האירוע החל בירי של 3-2 טילי קורנט של חיזבאללה לעבר עמדה במוצב אביבים ולעבר ג'יפ זאב (אמבולנס) ליד המוצב. מחבלי חיזבאללה פגעו בעמדה ובאמבולנס, אך כאמור אין נפגעים לכוחות צה"ל.

מעט לאחר השעה 17:00 דווח על הרחבת ירי התגובה של צה"ל בגזרת מארון א-ראס. בלבנון דיווחו על לפחות 30 תקיפות של צה"ל שבוצעו מאז ירי הטילים של חיזבאללה. עוד דווח על מעורבות של כלי טיס של חיל האוויר שתוקפים בכפרים לבנוניים בתגובה. ערוץ סקיי ניוז דיווח כי צה"ל תקף בניין שיש סבירות שחברי החוליה ששיגרה את טילי הנ"ט התחבאו בו.


ההנחיות שניתנו מוקדם יותר. כעת: חזרה לשגרה

מוקדם יותר, בעקבות התקרית הודיע על צה"ל על הנחיות מיוחדות. על תושבים במרחק עד 4 ק"מ מגבול לבנון לשהות בבתים ולפתוח מקלטים. לא נדרש לרדת למרחב מוגן / מקלטים אלא רק בעת שמיעת אזעקה. כללי התנהגות, בעת שמיעת אזעקה, לשהות במרחב מוגן למשך 10 דקות ולהמתין להנחיות נוספות. יש לבטל ולהימנע מכל פעילות במרחב גדר הגבול לרבות עבודות חקלאיות.

בשלב זה, לא ניתן לנוע בצירים על כן אבקש להימנע מביצוע נסיעות שלא לצורך. במידה ונשמעת אזעקה או התרעה אוטובוסים / רכבים אשר נמצאים בישוב, נדרשים להוריד את הנוסעים בצורה רגועה ככל שניתן בתאום עם רבש"ץ הישוב במרחב הממוגן ביותר הקרוב למקום. רכבים בצירים ראשיים, לעצור בצורה בטוחה בצידי הדרך, להוריד את הנוסעים ולשכב על הקרקע.

"ישובים במרחק מעל 4 ק"מ מגב"ל לא נדרשת פתיחת מקלטים. מחדד שוב בכלל הגזרה אין לרדת למקלטים אלא רק בעת שמיעת אזעקה בהתאם למרחב בו פעלה ההתרעה התנהגות, בעת הישמע אזעקה, כניסה במיידי למרחב מוגן למשך 10 דקות ולהמתין להנחיות. חברים, בדגש על ראשי רשויות, קב"טים, מסרים אחידים ומסודרים יסייעו לכולם בהבנת תמונת המצב. הנחיות נוספות יועברו בהמשך באם יידרש", לשון הודעת דובר צה"ל.

בצהריים דיווחה רשת אל-מנאר המקורבת לחיזבאללה כי צה"ל פתח בירי ארטילרי לעבר חוות שבעא סמוך לגבול לבנון. לפי הדיווח, מוקדם יותר השליך מל"ט של צה"ל חומר דליק בשטח מיוער באזור שסמוך להר דב. בעקבות זאת, דובר צה"ל אישר שהשריפות באזור זה הן אכן כתוצאה מפעילות צה"ל.

 

מטיל הנ"ט ועד המסוקים: כך נראו שעות ההסלמה בצפון • תיעוד