דובר צה"ל רונן מנליס על הירי לעבר בסיס צבאי במרחב אביבים: "העובדה שחיזבאללה הצליח לממש את הפיגוע, אך ללא נפגעים, היא הישג מבצעי ראוי. זו הייתה המטרה ועמדנו בה". צה"ל תקף את חוליית הירי ביותר מ-100 פגזי ארטילריה ובאמצעות מסוקי קרב

דובר צה"ל תת אלוף רונן מנליס התייחס הערב לסבב ההסלמה בצפון והודיע כי לא היו נפגעים ישראלים בתקרית, "העובדה שחיזבאללה הצליח לממש את הפיגוע, אך ללא נפגעים, היא הישג מבצעי ראוי", הדגיש מנליס, "זו הייתה המטרה ועמדנו בה".

עוד ציין מנליס כי בתגובה לירי לעבר בסיס צבאי במרחב אביבים, צה"ל תקף את חוליית הירי ביותר מ-100 פגזי ארטילריה ובאמצעות מסוקי קרב. "כבר מתחילת השבוע, צה"ל נערך למול התרחישים השונים בעקבות איומי חיזבאללה, והתקיימה הפרדה ברורה בין ההיערכות הצבאית לבין ההתנהלות האזרחית בגזרה הצפונית", נמסר.

הרמטכ"ל קיים בדקות האחרונות הערכת מצב עם ראש פיקוד צפון, ראש אמ"ן ראש אג"ת וגורמים בכירים נוספים. בנוסף, מאז יום ראשון, הרמטכ"ל ביקר מספר פעמים בפצ"ן, עשה אישור תכניות ונתן הנחיות להמשך מוכנות לשיפור וחידוד המוכנות לאור האירועים בשעות האחרונות.

"צריך להגיד שהגענו לפה בגלל מיזם הדיוק של חיזבאללה. האירוע רחב יותר מאירוע הנ"ט באביבים – חשפנו את הפרויקט ואנחנו מתעקשים על הסוגיה הזאת. אנו מסרבים להשלים עם הרצון של נסראללה להקים תעשייה צבאית ולפעול כפי שהוא מתנהל", הוסיף מנליס, "מזכיר שמדובר בלבנון, מדינה ריבונית, שצריכה לקחת אחריות על מה שקורה בתוכה".

עוד מציין דובר צה"ל כי מפקד יוניפיל היה בישראל ואף נפגש עם הרמטכ"ל הבוקר. "יש להגיד בשלב הזה חיזבאללה מימש את הפיגוע אך לא את כוונות הפיגוע. מצד אחד זה הישג מבצעי שלנו ומצד שני לא עוברים למנוחה. אנחנו ערוכים לכל התפתחות ונמצאים בקשר עם ראשי הרשויות". בצה"ל הודיעו לתושבים כי ניתן לחזור לשגרה.