יו"ר יהדות התורה הודיע אמש כי, "אנחנו לא ניכנס לשום ממשלה ולשום קואליציה, אם נושא השבת לא יהיה מוסדר". הודע בכישלון: "אנחנו לא הגבנו לכל חילולי השבת שהיו כאן - אף פעם לא היה מצב שבו השבת הפך ליום השיפוצים"

יו"ר יהדות התורה סגן שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס אמש לפרצות החמורות בחומות השבת, שחלקים ממנה נחשפו כאן ב'חדשות JDN', והודה כי הנציגות החרדית נכשלה בשמירת הסטטוס קוו: "אני נשאלתי על זה כמה וכמה פעמים במהלך הבחירות, אנחנו לא הגבנו לכל חילולי השבת שהיו כאן, לכן אני רוצה להגיד הכי ברור: בלי הדבר הזה אנחנו לא ניכנס לשום ממשלה ולשום קואליציה, אם נושא השבת לא יהיה מוסדר, חד משמעית. כל הנושא הזה ומה עושים מזה – אף פעם לא היה מצב שבו השבת הפך ליום השיפוצים, זה מה שקורה היום. אם נשמור על השבת, השבת תשמור עלינו".

בדברים שנחשפו הבוקר ב'וואלה' מתוך כינוס מועצת הקהילות בטבריה אמר עוד ליצמן כי "הסקרים כרגע מראים שאין בטוח ממשלת ימין לנתניהו". לדבריו, "אנחנו נמליץ על נתניהו, אנחנו בעד נתניהו אבל לא בטוחים במה שיקרה כאן". בהתייחס למצב הביטחוני המתוח בצפון הארץ ולאירועים הביטחוניים הוא ציין כי "צריך להתפלל, המצב עדיין מתוח ואף אחד לא יכול להבטיח שיהיו בחירות. צריך שהכל יעבור בשקט".

כזכור, במהלך השקת הקמפיין של מפלגת ש"ס לפני כחודש הודה יו"ר שס השר אריה דרעי כי יש פגיעה המתמדת בתקופה האחרונה בסטטוס קוו. "ב- 25 שנים האחרונות יש פגיעה מתמדת בסטטוס קוו ולצערנו זה דווקא פגיעה נגד הדת, בין היתר בעקבות פסיקות שונות של בג"ץ לאורך השנים שאת חלקם ניסינו לעצור באמצעות חקיקה בכנסת", אמר דרעי במענה לשאלת 'חדשות JDN'.

עוד הוסיף, "חלק גדול מהפגיעה זה בגלל החלטות מנהליות, אין ספק כשאין שלטון שיכול לפעול ולשנות דברים אז מנצלים את הזמן לשנות דברים. כשאנחנו מדברים על שמירת סטטוס קוו אנחנו מדברים על המרחב הציבורי. שאף אחד לא יבלבל שרוצים כפייה דתית. אנחנו רוצים לשמור על היהדות במדינת ישראל ומקווים שאחרי הבחירות יהדות התורה ומפלגות הימין הדתיות יצטרפו אלינו למאבק".