במהלך ביקורו של ליברמן במפעל פניציה בירוחם אחת העובדות שאלה מדוע הגעת דווקא בתקופת בחירות? לאחר מכן זומנה לשימוע ונטען כי עשתה בושות למפעל. "חבל שליברמן יודע לנצל את העובד הפשוט, אנחנו נקרעים לגמור את החודש"

הסערה סביב מפעל פניציה בירוחם שמחלל שבת ממשיכה להסעיר את המערכת הפוליטית וזאת לאחר ביקורו במפעל של איווט ליברמן יו"ר ישראל ביתנו.

לפני כשבוע ביקר ליברמן במפעל כחלק מקמפיין הבחירות שלו נגד "מדינת הלכה" ובמהלך הביקור התריס נגד ועדת הרבנים למען השבת. ליברמן אמר: "מפעל פינציה כאן בירוחם, במקום הזה, קיים מאז שנת 68. מ-68 עד לפני שלוש שנים לא היו שום בעיות. חלק ניכר מהעובדים במפעל פינציה הם גם עובדים דתיים. ולכן כל הדרישה הזאת שצצה פתאום לפני שלוש שנים מאיזשהו גוף בלתי ברור, אותו גוף שקורא לעצמו הוועדה לשמירת קדושת השבת, שלמעשה מי ששם נותן את הטון זה כל מיני חצרות וכל מיני קבוצות הכי קיצוניות בקרב הציבור החרדי".

הוא הוסיף: "הנהלת המפעל שרצתה להגיע להבנה- להסדרה עם אותם אנשים בנושא השבת, שלוש שנים לא מצליחה להיפגש איתם, ליצור איזשהו דו שיח. מה שצריך להבין אם פה אותה קבוצה קיצונית תצליח ותכניע את המפעל, זה יהיה סופו של כל הסיפור של התעשייה הישראלית, זה למעשה מבחן ראשון. מה שאנחנו יודעים שבאותה רשימה מופיעים עוד כ-350 עד 400 מפעלים שהם הבאים בתור. לכן אנחנו נקים קואליציה עתידית ונפעל לפירוק של אותו ועד לשמירת קדושת השבת וניצור חרם נגדי".

אלא שבמהלך הביקור אחת העובדות במפעל שאלה את ליברמן מדוע הגעת דווקא בתקופת בחירות? העובדת תיארה בראיון ל'גל"צ' – "הוא התעלם ולא ענה לי, אלא המשיך ללכת. שעתיים אח"כ נקראתי למשרד המנכ"ל שכעס עליי ואמר שפגעתי בעובדים".

העובדת במפעל הוסיפה: "חבל שליברמן יודע לנצל את העובד הפשוט, אנחנו נקרעים לגמור את החודש. ליברמן מנצל חרם חרדי ובא לפה. אני מבקשת מהפוליטיקאים בואו למפעל ותראו איך אנחנו חיים. אל תעשו עלינו הון פוליטי".