הפרת הסטטוס קוו: על פי תיעוד של אתר מקומי, עבודות בוצעו בשבת האחרונה בשני מוקדי עבודות בעיר, ככל הנראה על ידי העירייה בעצמה או על ידי חברה מטעמה. בתיעודים: עבודות כביש בליל שבת ושיפוצים בגן ילדים בעיצומה של השבת

שוב חילולי שבת באשדוד: באתר 'אשדוד היום' פורסם השבוע תיעוד משני מוקדי עבודות בעיר, שבוצעו ככל הנראה על ידי העירייה בעצמה או על ידי חברה מטעמה, בעיצומה של השבת האחרונה. התיעודים צולמו תוך חילול שבת ועל כן אינם מובאים כאן, אך מהדיווח באתר המקומי עולה חשש להפרה בוטה של הסטטוס קוו בעיר.

בתיעוד הראשון ניתן לראות טרקור שהחל לבצע עבודות בכביש ברובע ט״ז בעיר, יוצא ממתחם העבודות בשעות הערב לאחר כניסת השבת. בתיעוד נוסף משכונת מע״ר בעיר ניתן לראות עובדים בשטח גן ילדים ועל פי הדיווח הוא צולם בשבת. באתר מציינים כי למבנה הגן נגרם נזק בשבוע שעבר מעבודות בנייה בסמוך, בעירייה בחרו לבצע את השיפוצים בעיצומה של השבת לקראת פתיחת שנת הלימודים ביום ראשון.

באתר החילוני נכתב לצד הדיווח על העבודות בכביש כי, "מדובר בשינוי מדיניות משמעותי, כפי הנראה, של עיריית אשדוד, אשר הקפידה לאורך השנים שלא לפרוץ את הסטטוס-קוו באשדוד ובוודאי לא לעבוד בשבת. יתכן, כי העובדים הינם בני מיעוטים אך עם זאת, כך או אחרת, מדובר בפריצה של הסטטוס-קוו".

בדיווח הנוסף על העבודות בגני הילדים מוסיפים כי, "אם מדובר בשינוי מדיניות של עיריית אשדוד? לאחר העבודות בכביש ברובע ט״ז אשר זלגו לתוך השבת אתמול (שישי), היום (שבת), אנו עדים להמשך עבודות בגני הילדים. האם בעיריית אשדוד מנסים לפרוץ את הסטטוס-קוו אשר היה יציב עד כה?".

בעירייה בחרו שלא להגיב לידיעה.

 

חילולי שבת באשדוד: אוטובוסים יחלו לפעול ברחבי העיר מהשבת הקרובה

אשדוד: הלכו לשכנע לבחור ג' – נתקלו בחילולי שבת עירוניים

זעם באשדוד: המהנדס העירוני צילם בשבת וסולק על ידי התושבים החרדים