מהקלטות שנחשפו הערב עולה כי לפני פיזור הכנסת נעשה ניסיון מצד בכירים בליכוד להדיח את נתניהו מראשות הממשלה על ידי הקמת ממשלה כשח"כ אחר יעמוד בראשה. בהקלטות נשמע דרעי אומר: "אמרתי: רבותיי לא יעלה על הדעת, הציבור רצה את נתניהו"

הערב (שני) פורסמו הקלטות של יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי בהן מאשר השר דרעי כי בכירים בליכוד ניסו לשכנע אותו להקים ממשלה ללא נתניהו, זאת כדי למנוע את פיזורה של הכנסת. ההקלטות נחשפו ב'חדשות 12', ולפי הדיווח הדברים נאמרו בערב פיזור הכנסת.

יו"ר ש"ס נשמע אומר בהקלטה: "היו עלינו לחצים ללכת לבחירות. למה ללכת לבחירות?",כאן נשמע דרעי טוען את מה שאמר באותה תקופה ראש הממשלה נתניהו, כי בכירים בליכוד מעוניינים להדיחו. דרעי נשמע מצטט גורמים פוליטיים שאמרו: "בו ניתן לנשיא שיטיל את זה על מישהו אחר, אם באו אליי בכירים בליכוד, ובמפלגות אחרות, ואומרים למה אתה נותן לו גיבוי עד הסוף. אמרתי רבותיי לא יעלה על הדעת, הציבור רצה את נתניהו, הלכנו לבחירות ואמרנו נתניהו אי אפשר למנות בגלל שליברמן החליט להחליף את נתניהו – ואנחנו עכשיו נגיד לנתניהו – יאללה, עשית את שלך לך הביתה".

עוד אמר דרעי באותה שיחה כי "אין לי ספק שש"ס עם 12 מנדטים הרבה יותר חשובה לנתניהו ולליכוד, מאשר מנדט אחד או 2 מנדטים לליכוד פחות או יותר, הוסיף דרעי".

ראש הממשלה נתניהו קרא מוקדם יותר היום בשידור בפייסבוק לתומכיו שלא להאמין לקמפיין שמנהלת ש"ס לפיו הצבעה למפלגה משמעותה תמיכה בנתניהו לראשות הממשלה. לדבריו: "אם מפצלים את הקול – מאבדים את הקול. אין הצבעה בשני פתקים, אי אפשר להגיד 'אני מצביע לשס ולנתניהו', אין דבר כזה, 'אני מצביע לסמוטריץ ושקד ולנתניהו', אין דבר כזה. קודם כל אני לא יודע על מי הם ימליצו, אבל אפילו אם כן, אנחנו חייבים להיות יותר גדולים, הרבה יותר גדולים, הליכוד חייב להיות הרבה יותר גדול מהמפלגה של גנץ ולפיד, אחרת נקום יום אחרי הבחירות עם יאיר לפיד ובני גנץ כראשי ממשלה".

נתניהו הוסיף: "מי שרוצה אותי כראש ממשלה צריך להצביע מחל. ליברמן חבר לאיימן עודה ואמר שהוא ממליץ על גנץ, הוא עשה עם גנץ ולפיד הסכם עודפים, הוא לוקח קולות מימין ומעביר לשמאל. מה שמשנה זה שהליכוד יהיה הרבה יותר גדול מכל המפלגות האחרות, יותר גדול מלפיד וגנץ, ולכן חייבים להצביע מחל".