צילום: נועם רבקין / פלאש 90

השר לשעבר קרא: "לא אני המדליף, קורא לפתוח בחקירה"

בתגובה לחשיפת ההקלטות אמש של שיחת שר התקשורת לשעבר עם נתניהו שעסקה בענייני ערוץ 20. מכחיש קרא כי הוא זה שהדליף את ההקלטה. לדבריו: "ההקלטות פוגעות בי, ראש הממשלה רק נהנה מהן. אני לא אלך להביא הקלטות שפוגעות בי"

בתגובה לחשיפת ההקלטות אמש ב'חדשות 13' של שיחת שר התקשורת לשעבר איוב קרא עם ראש ממשלה בנימין נתניהו שעסקה בענייני ערוץ 20. הבוקר (שלישי) מכחיש השר לשעבר קרא כי הוא זה שהדליף את ההקלטה. בראיון ל'רשת ב" אמר כי "ההקלטות פוגעות בי, ראש הממשלה רק נהנה מהן. אני לא אלך להביא הקלטות שפוגעות בי", קרא הוסיף לטעון כי כל הסיפור הזה לא נעים עבורו, "בטח כמי שעושה הכל לתדמית של מי שמדבר גלוי ופועלת באופן גלוי. אין לי שום דבר נסתר. אני מצר על כך שספי עובדיה (הכתב שפרסם את הכתבה. ב.ב.) לא אמר את הדברים הללו לפני שראיין אותי לכתבה. אני שוקל את צעדי".

לדברי קרא, בכוונתו להגיש תלונה בנושא וכן לפנות ליועמ"ש על מנת שיפתח בחקירה. "אני מעמיד את עצמי לרשות ראש הממשלה כדי לגלות את האמת בעניין הזה", הוסיף. קרא התייחס לזעם של נתניהו, שנישמע בהקלטות צועק על עליו על כך שאיילת שקד קיבלה קרדיט על מניעת סגירת ערוץ 20. "אני מבין ללבו כמי ששקד ובנט עשו לו תרגיל והכניסו את לפיד לממשלה, יש לו כעס, אבל זה לא העניין. איש לא האמין בזמנו שיהיה אפשר להציל את ערוץ 20. לראש הממשלה היה מאוד חשוב שבתקופה שלו לא יסגרו ערוצים, בטח לא ערוץ 20. כראש ממשלה אני מבין את הלחץ. אני שמח שהייתה לי את המחשבה להוביל מהלך והוא נתן לי גיבוי מלא".

"גורם רע, רשע הדליף את השיחה". טוען קרא ושלל את האפשרות לפיה הוא הדליף את השיחה ל'חדשות 13'. "אני אף פעם לא עניתי בטלפון שלי. הטלפון שלי תמיד היה של עוזרים או נהגים. חוץ מזה היו תמיד עם ראש הממשלה עוד גורמים". לדבריו, הוא לא זוכר מי היה הגורם השלישי באותה שיחה, אך סיפר כי "קיבלתי בזמנו כל מיני הסברים שיכול להיות שמאזינים לקו באופן קבוע ושומעים כל דבר. היום זה קל מאוד לעשות את זה. להאזין לקו כזה".

עוד אמר השר לשעבר כי הוא מוכן לבצע בדיקת פוליגרף בכדי להוכיח שלא הוא המדליף. "אשמח שתהיה חקירה כדי לדעת מי החפרפרת שפועלת נגד כל המערכת. אני יכול לומר שספי עובדיה שראיין אותי לכתבה דיבר איתי בכלל על נושאים שקשורים למדינות ערב. אם היה אומר לי שזה הנושא המרכזי ושיש לו הקלטות לא הייתי מתראיין. כבר בלילה ביקשתי ממנו שיצהיר מי נתן לו את ההקלטות. הפגיעה בהקלטות היא בי, ראש הממשלה רק נהנה מהן. אני לא אלך להביא הקלטות שהן פוגעות בי".

"לראש הממשלה יש אחריות לכל הממשלה", הסביר קרא את עצם ההתערבות של ראש הממשלה למשרדו. לדבריו: "אני עושה. אני מקווה שתרמתי את חלקי כי השר לא בובה. גם על המחליף שלי במשרד יגידו את זה". לדבריו, "חוץ מהמקרה הזה שאני זוכר שכולם היו לחוצים, אני לא זוכר שהיו שיחות כאלה. השיחות היו נינוחות. בשיחה הזאת היועמ"ש לא נתן לנו פתרון לערוץ 20 והיה צריך למצוא פתרון והעובדים כבר היו בדרך הביתה. הוא כעס עלי בזמנו שהמועצה לא רצתה לתת רישיון לערוץ 20 ואני הייתי צריך ללחוץ לתת רישיון. כבר שנים מדברים על חיבור המועצות ורצינו להוציא את זה לפועל כי אין צורך בכל כך הרבה גופים תקשורתיים".

2 תגובות

קצת מזכיר את הילד שנשאל מי אכל את הסוכריות

האמת ידועה אין אמונה בגויים ודבר שני באופן פרטני מדובר בליצן חסר שכל שעבדו עליו ועכשו הוא במבוכה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *