צילום: יוסי זמיר / פלאש 90

ליברמן מאשים: "תכנית מיגון הצפון הוקפאה כדי לשים לי רגל"

ראש מועצת שלומי גבי נעמן טען כי "בכירים בצה"ל רמזו שתוכנית מיגון הצפון הוקפאה כדי לשים רגל לליברמן". בתגובה ליברמן מאשים וטוען: "זו לא התכנית היחידה שבוטלה, גם העברת קרית המודיעין לליקית, סמוך לעומר בוטלה. אחרי הבחירות נשנה"

יו"ר ישראל ביתנו שכיהן בעבר כשר ביטחון והתפטר מתפקידו, מאשים את ראש הממשלה נתניהו בביטול פרויקטים ותכניות מיגון רבות בצפון ובדרום עקב כך שמדובר ביוזמה שלו.

ליברמן אמר: "נדהמתי לשמוע אתמול את הראיון עם ראש מועצת שלומי, גבי נעמן, שנאמר לו מפי קצינים בכירים בצה"ל, שהחלטת הקבינט המדיני-ביטחוני למיגון הצפון בוטלה "בגלל שזו תוכנית של ליברמן והוא זה שקידם אותה, עצרו הכל".

לדברי ליברמן, זו לא התכנית היחידה שבוטלה. "כאשר התפטרתי מתפקידי כשר הביטחון, לאחר שחמאס שיגר יותר מ- 500 רקטות לעבר יישובי הדרום. גם העברת קרית המודיעין לליקית, סמוך לעומר בוטלה".

התכנית למיגון הצפון מפני איומים ביטחוניים ורעידות אדמה, אמורה לתת מענה לשתי הבעיות במקביל. כחלק מהתכנית היו אמורים להקים אלפי ממ"דים, לשפץ מקלטים, למגן מוסדות חינוך, בריאות ורווחה ולחזק מבנים מפני רעידות אדמה. העברת קרית המודיעין לליקית, היתה מביאה לנגב חברות היי-טק וסייבר שייתנו פרנסה לתושבי האזור.

"בשני המקרים מדובר בלא פחות מהפקרות מוחלטת וזלזול בתושבים. זה לא רק נזק ביטחוני קשה, אלא הפניית גב לבעיות החברתיות-כלכליות, פגיעה קשה בחוסן הלאומי ובאמון של תושבי הפריפריה בממשלה ובמוסדות השלטון בירושלים ובתל אביב". טוען ליברמן

בסיום דבריו אומר ליברמן: "כאשר סדר העדיפויות של הממשלה לוקה בחסר, ובמקום להעביר כסף לפריפריה מעדיפה להעביר כסף לישיבות, תושבי הצפון והדרום ימשיכו לחיות תחת איומים ביטחוניים וקשיי פרנסה. "ישראל ביתנו" לא תשב בשום ממשלה שלא תקדם את שני הנושאים הנ"ל מיד לאחר הבחירות".

נציין כי דבריו של ליברמן מתבססים על דברים שאמר אמש ראש מועצת שלומי גבי נעמן בראיון לרדיו צפון "בכירים בצה"ל רמזו שתכנית מיגון הצפון הוקפאה כדי לשים רגל לליברמן".

6 תגובות

הרוסי הזה לא מפספס משפט בלי לשפוך את שנאתו על החרדים, אפילו החמאס עושה את זה פחות טוב ממנו

ליברמן נחש

לפי דעתי הוא גוי
אין לו שום מצפון יהודי

ביבי יודע כנראה איפה הפתרון האמיתי לרעידות אדמה ולמיגונים ובמקום לבנות בית חולים מתחת הגשר הוא פשוט מעביר את הכסף לישיבות ופותר את הבעיה מהשורש.

לברמן נחש מארץ הנחשים . שכן ר"ת נחש .. נידוי . חרם . שמתה …לכן מר שמן הדיוט שמשתלח ומשלח חיצים חדים לשמיים ולחרדים . עמלקי טרוד בשנאת חרדים . איך תתקן את עוות שכל הבהמי שלך . איך אתה מעיז לקום נגד מי שעשה אותך ונותן לך חיים רגע רגע . שמן הדיוט טמא נפש . מגעיל איש קטן ובזוי יחד עם בוגי שהתעורר מתרדמת לקושש כמה קולות של שונאי ה' . כי ראה שאיווט הדפוק ויהיר היהיר השוטה והדוחה הצליח בפירוד ובשנאה לחרדים לקושד כמה קולות של ערבים ושל ערב רב משומדים דונאי ה' וחכמיו . אומר לך מר איווט ומר יהיר ובוגי וגנצ ומרץ וכל הערבים שונאי היהודים . אתה שווים פחות מהזבל שהם זורקים לפח

לא מובן מאפה הביטחון העצמי המופרז שהוא בטוח בעצמו שהוא ממליך המלכים עד כדי שויתר על המון דבש שביבי הציע לו והחליט שטוב שני ציפורים על העץ מאשר ציפור פלוס ביד אבל לב מלכים ביד בוראם לא כל שכן לב כלבים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *