ראש מועצת שלומי גבי נעמן טען כי "בכירים בצה"ל רמזו שתוכנית מיגון הצפון הוקפאה כדי לשים רגל לליברמן". בתגובה ליברמן מאשים וטוען: "זו לא התכנית היחידה שבוטלה, גם העברת קרית המודיעין לליקית, סמוך לעומר בוטלה. אחרי הבחירות נשנה"

יו"ר ישראל ביתנו שכיהן בעבר כשר ביטחון והתפטר מתפקידו, מאשים את ראש הממשלה נתניהו בביטול פרויקטים ותכניות מיגון רבות בצפון ובדרום עקב כך שמדובר ביוזמה שלו.

ליברמן אמר: "נדהמתי לשמוע אתמול את הראיון עם ראש מועצת שלומי, גבי נעמן, שנאמר לו מפי קצינים בכירים בצה"ל, שהחלטת הקבינט המדיני-ביטחוני למיגון הצפון בוטלה "בגלל שזו תוכנית של ליברמן והוא זה שקידם אותה, עצרו הכל".

לדברי ליברמן, זו לא התכנית היחידה שבוטלה. "כאשר התפטרתי מתפקידי כשר הביטחון, לאחר שחמאס שיגר יותר מ- 500 רקטות לעבר יישובי הדרום. גם העברת קרית המודיעין לליקית, סמוך לעומר בוטלה".

התכנית למיגון הצפון מפני איומים ביטחוניים ורעידות אדמה, אמורה לתת מענה לשתי הבעיות במקביל. כחלק מהתכנית היו אמורים להקים אלפי ממ"דים, לשפץ מקלטים, למגן מוסדות חינוך, בריאות ורווחה ולחזק מבנים מפני רעידות אדמה. העברת קרית המודיעין לליקית, היתה מביאה לנגב חברות היי-טק וסייבר שייתנו פרנסה לתושבי האזור.

"בשני המקרים מדובר בלא פחות מהפקרות מוחלטת וזלזול בתושבים. זה לא רק נזק ביטחוני קשה, אלא הפניית גב לבעיות החברתיות-כלכליות, פגיעה קשה בחוסן הלאומי ובאמון של תושבי הפריפריה בממשלה ובמוסדות השלטון בירושלים ובתל אביב". טוען ליברמן

בסיום דבריו אומר ליברמן: "כאשר סדר העדיפויות של הממשלה לוקה בחסר, ובמקום להעביר כסף לפריפריה מעדיפה להעביר כסף לישיבות, תושבי הצפון והדרום ימשיכו לחיות תחת איומים ביטחוניים וקשיי פרנסה. "ישראל ביתנו" לא תשב בשום ממשלה שלא תקדם את שני הנושאים הנ"ל מיד לאחר הבחירות".

נציין כי דבריו של ליברמן מתבססים על דברים שאמר אמש ראש מועצת שלומי גבי נעמן בראיון לרדיו צפון "בכירים בצה"ל רמזו שתכנית מיגון הצפון הוקפאה כדי לשים רגל לליברמן".